Poszukiwanie zaufania w życiu. Od czasów Chrystusa duszpasterstwo chrześcijańskie wie, jak radzić sobie z zagrożeniami.
Książka Helmuta Weissa jest efektem wielu lat doświadczeń autora z prowadzonych przez niego szkoleń duszpasterskich w Niemczech, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji oraz w innych krajach.
Zdaniem autora punktem wyjścia w duszpasterstwie jest przezwyciężanie różnorodnych zagrożeń życiowych. Od czasów Chrystusa duszpasterstwo chrześcijańskie odpowiada na nie poszukiwaniem zaufania w życiu. To ono jest zadaniem i celem duszpasterstwa jako pomocy ludziom doświadczającym życiowej niepewności.
Książka opisuje pracę nad relacjami, której centrum stanowi komunikacja jako środek duszpasterstwa. Wprowadza w podstawy superwizji pastoralno-psychologicznej oraz psychologii pastoralnej.
- Niewątpliwie lektura książki będzie sposobnością do skorygowania często mylnych wyobrażeń na temat tego, czym powinno być i czym jest duszpasterstwo - czytamy w przedmowie ks. dr. Adriana Korczagi.
Urodzony w 1942 r, Helmut Weiß to teolog, ksiądz, trener superwizji w niemieckim Towarzystwie Psychologii Pastoralnej, pomysłodawca i przewodniczący Society for Intercultural Pastoral Care and Counselling (SIPCC). Od 1986 r. jest organizatorem Międzynarodowych Seminariów Duszpasterstwa i Poradnictwa Międzykulturowego.
***
Wydawca książki - oficyna Warto - ufundowała dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe było następujące: jaką zachętę przekazał duszpasterzom św. Piotr w swym Pierwszym Liście? Spośród osób, które przesłały nam odpowiednie cytaty lub omówienia tego fragmentu Pisma Świętego wylosowaliśmy następujące:
Elżbietę Grabowską z Warszawy, Sławę Sowę z Radomia oraz Michała Mikołajczyka z Siemianowic Śląskich.
Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.
Naukowcy o nagłówkach w internecie. Clickbaitowych i nie tylko.
Jeden z ciekawszych melodramatów ostatnich lat. Nie tylko z uwagi na „domieszkę” science-fiction.
Choć raczej należałoby napisać Jedermann – ze względu na pruską/niemiecką przeszłość regionu.
To już V edycja. Odbędzie się w Wiśle od 30 maja do 1 czerwca.
Liczba tych, którzy zarobili ponad 500 tys. zł, podwoiła się od 2021 r.
W programie m.in. nowe filmy Astera, Johansson i Łoźnicy. Nie zabraknie też polskich akcentów.