Ile Kościół dał piśmiennictwu?

Watykan będzie gościem specjalnym na przyszłorocznym Salonie Książki w Turynie – ogłosił kard. Tarcisio Bertone. Goszcząc w stolicy Piemontu, podkreślił niezmienną rolę książki, również w epoce cyfrowej. Przypomniał, że to właśnie Kościół przekazał światu najcenniejsze zabytki piśmiennictwa. Największe zasługi na tym polu mieli benedyktyni i ich biblioteki.

Reklama

Nad watykańską obecnością na Salonie będzie czuwał kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury. Już teraz ujawnił on, że w Turynie zostanie zaprezentowane nie tylko watykańskie wydawnictwo (LEV), ale także biblioteka, która, jak zaznaczył, do dziś posiada najważniejszy księgozbiór na świecie. - Spróbujemy ukazać w tym kontekście bogactwo i złożoność tematyki religijnej – zapowiedział kard. Ravasi. W jego przekonaniu przyszłoroczny Salon Książki w Turynie będzie też dobrą okazją do nawiązania dialogu z niewierzącymi. Organizatorzy Salonu liczą też na wizytę Papieża, którego rodzina pochodzi właśnie z tego regionu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  20.07.2013 23:58
  KOSCIOL DAL TEZ SWIATU INDEKS KSIAG ZAKAZANYCH! Ale spokojnie- dzielo Kopernika mozna juz od XIX wieku czytac bez narazania sie na ekskomunike! I Biblie tez juz moze czytac prosty lud!...Tylko dlaczego William Tyndale zostal spalony na stosie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama