Nowy James Bond w przyszłym roku

Nowa powieść o przygodach najsłynniejszego tajnego agenta świata 007 zostanie opublikowana w przyszłym roku - poinformowała w piątek rodzinna firma twórcy postaci Jamesa Bonda, Iana Fleminga.

Reklama

Książka, która nie ma jeszcze tytułu, zostanie napisana przez amerykańskiego pisarza Jeffreya Deavera. Premierę przewidziano na 28 marca 2011 r., czyli w dzień 103. rocznicy urodzin Fleminga.

Deaver twierdzi, że twórczość Fleminga była dla niego ważna "zarówno pod względem literackim, jak i osobistym". "(Jego książki) podobały mi się jako wspaniałe historie, ale wyróżniały się także jako niezwykłe przykłady sztuki pisania powieści sensacyjnych" - napisał Deaver w komunikacie prasowym.

"Nauczyłem się z książek Fleminga(...) wiele pod względem technicznym: zwięzłości, koncentracji na szczególe, bohaterskich, ale ułomnych postaci, budowania szybkich, konkretnych scen i prostej prozy" - podkreślił.

Książki Deavera, który mieszka w Karolinie Północnej, sprzedały się w 20 mln egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie jego powieści "Kolekcjoner kości" nakręcono w 1999 r. film z Denzelem Washingtonem i Angeliną Jolie.

Akcja jego powieści o Bondzie ma się rozgrywać współcześnie.

Na całym świecie sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy książek o Jamesie Bondzie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Więcej nowości

  Reklama