• gut
    06.11.2014 15:43

    Pani Maria Czubaszek kiedyś wyznała, że "nie lubi świąt," więc promowanie takiej postaci w tym kontekście jest absurdalne. Ale wiadomo, >>> "oświecony" lud to kupi... <<< :-/

  • lid
    06.11.2014 15:45
    Tym razem wydaje mi się, że trzeba odpuścić sobie robienie empikowi darmowej reklamy:-) Jak dla mnie hasło w zestawieniu z tymi osobami wypada blado: "uważaj, bo empik Cię zainspiruje i skończysz, jak wyższej wymienieni":-)
  • mmm
    06.11.2014 15:50
    Nie wiem znowu dlaczego redakcja GN "czepia się" tego kto jest zapraszany do promowania produktów Empiku??? Czyżby Empik był miejscem spotkań wspólnot chrześcijańskich o czym mi nie wiadomo, a może innych organizacji katolickich??? Jeśli niektórym internautom się to nie podoba oczywiście mają "święte prawo" nie robić zakupów w tej sieci sklepów. Jestem jakoś spokojny, że utarg tej sieci przez to zbytnio nie ucierpi :)).
    Ten cytat "zimną suką, niż matką-Polką" mogliście sobie darować albo napisać prawdę, że p. Czubaszek cytowała zdania innych ludzi na jej temat, nie mam wątpliwości że "miłosiernych i tolerancyjnych katolików".
    Natomiast jeśli chodzi o genezę świąt Bożego Narodzenia przypadających akurat na 25 grudnia to pragnę przypomnieć że:
    "W książce poświęconej początkom różnych popularnych zwyczajów napisano: „Brzmi to wręcz niewiarygodnie, ale jest udowodnionym faktem, że przez pierwsze trzysta lat istnienia chrześcijaństwa nie obchodzono Bożego Narodzenia i nawet nie interesowano się datą urodzin Jezusa” (Maria Ziółkowska, Szczodry wieczór,szczodry dzień).

    Warto podać także, że w II-IV wieku, 25 grudnia przypadał na dzień urodzin Mitry. Prawdopodobne jest więc, że geneza daty świąt jest bardziej skomplikowana.

    W dziele The Christmas Encyclopedia czytamy: ˌˌDzień 25 grudnia wybrano nie na podstawie informacji biblijnych, lecz ze względu na rzymskie święta, które obchodzono pod koniec rokuˈˈ, kiedy to na półkuli północnej następuje przesilenie zimowe. Urządzano wtedy Saturnalia (ku czci Saturna – boga rolnictwa) oraz ˌˌpołączone święta dwóch bóstw słońca: rzymskiego Sola i perskiego Mitryˈˈ. Narodziny obu bogów świętowano właśnie 25 grudnia, na który to dzień według kalendarza juliańskiego przypadało przesilenie zimowe. Te pogańskie święta zaczęto ˌˌchrystianizowaćˈˈ w roku 350, gdy papież Juliusz I ogłosił 25 grudnia dniem narodzin Chrystusa. ˌˌObchody Bożego Narodzenia stopniowo wzbogacały się o inne obrzędy związane z przesileniem lub je zastępowałyˈˈ – napisano w dziele Encyclopedia of Religion. ˌˌWizerunek słońca coraz częściej był wykorzystywany jako symbol wskrzeszonego Chrystusa, a tarczę słoneczną w postaci nimbu (...) zaczęto umieszczać nad głowami chrześcijańskich świętychˈˈ."
    • tjz6
      07.11.2014 11:51
      Piszesz, że utarg tej sieci zbytnio nie ucierpi, a ja jakiś czas temu czytałam, że właśnie ta sieć, jest najgorszym płatnikiem, faktury są realizowane po pół roku. Więc chyba nie jest zbyt wesoło ze sprzedażą, skoro tak płacą wydawcom książek?
      • mmm
        07.11.2014 12:03
        Po pierwsze gdyby koleżanka miała własną DG to wiedziałaby, że terminy płatności 60 dniowe to już norma i to w każdej branży. Często również zdarzają się opóźnienia bo firmom brakuje płynności finansowej więc to jest zjawisko dość powszechne. Nie wiem dokładnie jak sytuacja wygląda akurat w tej branży bo w tym nie "siedzę" ale skoro powstają nowe oddziały Empików w Polsce to chyba najgorzej z nimi jeszcze nie jest.
    • marysia
      20.11.2014 11:37
      Cały ten kontekst historyczny nie ma w chwili obecnej znaczenia, bo nie o to tutaj chodzi. Nawet, gdyby Kościół ogłosił Święta Bożego Narodzenia w tym roku, cała ta sprawa z Nergalem i Czubaszek ze swej istoty kłóciłąby się z założeniem Świąt i to nie tylko w płaszczyźnie moralnej ale też logicznej.
    • Kaj
      13.12.2014 09:25
      Stanisław Staszic: Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców… tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.
      Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości.
      George Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki.
      Helmut von Moltke: Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.
    • Dab
      13.12.2014 09:27
      To jest odpowiedź co gnębi Polski naród. Stanisław Staszic: Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców… tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.
      Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości.
      George Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki.
      Helmut von Moltke: Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.
  • sword
    06.11.2014 16:03
    sword
    No to empikowi - zgodnie z życzeniem - już dziękujemy :)
  • ziemnior
    06.11.2014 16:35
    ziemnior
    Ja tam i tak nie chodzę.
    • mmm
      06.11.2014 17:13
      To mnie kolega uspokoił, o jedną więcej uratowaną duszyczkę. Jak niewiele potrzeba do zbawienia duszy :))
      Aha, przy przyjmowaniu urodzinowych czy też świątecznych prezentów proszę nie zapomnieć zapytać osoby wręczającej prezent czy pochodzi on z tej sieci sklepów, bo cały trud pójdzie na marne :))
      • As
        08.11.2014 10:22
        Ale żeś pojechał z tym tekstem. Najwidoczniej tylko u ciebie pytają o źródło prezentu.
      • mmm
        10.11.2014 22:08
        Kolego As nic nie bój, ja już mam przygotowaną tabliczkę z napisem "prezentów kupionych w Empiku nie przyjmuję" ;)
  • Mewa
    06.11.2014 16:45
    Napisałam właśnie do centrum.wsparcia@empik.com
    (miałam już ochotę wtedy jak się Nergal pojawiał na stronie głównej jako wielki autor). Pomogli mi podjąć.

    "Dzień dobry,

    W związku z kampanią "Empik każdego inspiruje inaczej", osoby Pani Czubaszek oraz pana Darskiego zainspirowały mnie do usunięcia konta i zaprzestania zakupów w empik.com, jak również w salonie.
    Uprzejmie proszę o usunięcie moich danych personalnych, listy dokonanych zakupów, jak również usunięcie mojego adresu e-mail z listy mailingowej sklepu.

    Z poważaniem,"

    Ps. Aros ma dużo taniej.
  • mamakatarzyna
    06.11.2014 17:17
    No cóż, mam wybór księgarni. Na pewno nie wybiorę Empiku.
    • mmm
      06.11.2014 17:50
      Skoro już mowa o księgarniach to zaczynam mieć wrażenie że coraz więcej kościołów to miejsca przypominające księgarnie a nie świątynie modlitwy. Można kupić GN i MGN jakieś gazetki parafialne, książki, kalendarze itp. Wydaje mi się, że sam Jezus wyraził swoje zdanie nt. "kupczenia w świątyni Pana", ciekawe czy dzisiaj postąpiłby podobnie???, na pewno udzieliłby dyspensy:)), więc po co głupio pytam.
      • mmm
        11.11.2014 13:18
        Z minusów wnoszę, że wiele osób z tą opinią się nie zgadza, a czy ktoś z minusujących nie podejmie merytorycznej polemiki??? Czyżby na przeszkodzie stał fakt braku argumentacji. :)
        Nie martwcie się za jakiś czas będziemy mogli na łamach GN przeczytać artykuł jak to GN pobił następny rekord sprzedaży, szkoda tylko, że odbywa się to w świątyniach.
        A tak na marginesie czy jest to grzech czy tylko mi się wydaje.
      • mmm
        11.11.2014 19:09
        Z minusów wnoszę, że wiele osób z tą opinią się nie zgadza, a czy ktoś z minusujących nie podejmie merytorycznej polemiki???
        Czyżby na przeszkodzie stał fakt braku argumentacji. :)
        Nie martwcie się za jakiś czas będziemy mogli na łamach GN przeczytać artykuł jak to GN pobił następny rekord sprzedaży,
        szkoda tylko, że odbywa się to w świątyniach.
        A tak na marginesie czy jest to grzech czy tylko mi się wydaje.
  • ble
    06.11.2014 17:22
    Drogi Empiku, moja noga nie stanie w twoich progach. Dla mnie otrzymać prezent od kogoś kto bezcześci największe moje wartości, chełpi się tym i uważa się za bezkarnego, to upokorzenie i od kogo?!!! Od sieci która ma krzewić kulturę, a co rozdaję?
    Drogi empiku szkoda, że sprzedałeś duszę diabłu. Wielka szkoda.
  • ALINA M
    06.11.2014 17:59
    Mnie nic juz nie dziwi a Maria Czubaszek musi dorobic do emerytury,bo jej wystarcza tylko na papierosy ,a gdzie cala reszta potrzeb,
  • anna
    06.11.2014 18:40
    Czy doprawdy nie ma pięknie starzejących się
    w Polsce pań ? A może Empikowi chodzi o to , aby nas odchęcić od robienia świątecznych zakupów ? Dlaczego ponura twarz pana Darskiego
    i dziwnie starzejącej się kobiety ma nam
    kojarzyć się z nowym życiem ? Komu tak zależy , aby ludziom odebrać chwile radości ?
    Czemu dziwadła mają nam narzucać swoje postrzeganie świata ?
    Empik zawsze kojarzył mi się z KULTURĄ . Co to się dzieje ? Skąd u niektórych osób taka tęsknota za przegranym życiem ? Bo ,że główni ,, bohaterowie " kampanii reklamowej swoje życie przegrali , to pewne .Ale dlaczego personel Empiku do tego( przegranego życia )tak tęskni , niech mi ktoś odpowie !!!
  • nat
    06.11.2014 20:10
    a ja robię zakupy w empiku i nadal będę robić, nie zmieni tego jedna reklama z osobami, które budzą wśród ludzi kontrowersje. poza tym ja wolę skupiać się na ich związku z kulturą a nie tym co robią w życiu prywatnym.
    • eska
      06.11.2014 21:24
      rozumiem, że "związek z kulturą" oznacza twórczość. Własnie twórczość nergala obraża chrześcijan i znieważa Chrystusa, a nie jego życie prywatne, więc nie bardzo rozumiem argumentację...
    • nika
      09.11.2014 11:15
      CIEKAWE, co rozumiesz pod pojęciem kultury???
      • _jasiek
        10.11.2014 16:44
        _jasiek
        Może na początek to co nie mieści się w tym pojęciu a jest lansowane jako "qultura".

        Na pewno nie tfurczość spod znaku Klata, Lupa i goła pupa.
        Na pewno nie epatowanie brzydotą i wulgaryzmem.
        Na pewno epatowanie bluźnierstwami.
        Na pewno nie chamski antypolonizm i ordynarny antypatriotyzm.

        Temat rozwojowy. Kto z Państwa ma kolejne pomysły?

  • Neria
    06.11.2014 20:28
    Przykre,że ludzie zajmujący się kulturą,a mam na myśli pracowników Empiku nie wiedzą czym naprawdę są święta Bożego Narodzenie-nazwa sama mówi za siebie.Prezenty są kwestią dla mnie drugorzędną i myślę,że dla każdego katolika.Kontrowersja w tym przypadku jest błędnym określeniem tego co powinniśmy w tym czasie przeżywać.Zresztą i tak nie jestem klientką Empiku,wolę swoje księgarnie prezentujące ludzi autorytatywnych,którzy mają wiele ważnych mądrości do przekazania.No cóż wystawili sobie świadectwo.Przykre.
  • Kasia
    06.11.2014 21:01
    Widać nie zależy im na klientach (przynajmniej nie na wszystkich). Zepsuli sobie wizerunek. Więcej ich nie odwiedzę.
  • Sławek
    06.11.2014 22:15
    Wszyscy coraz bardziej zapominają o tradycji, o korzeniach... Nie rozumieją nawet pojęcia TRADYCJA. Nie wiedzą, że jakiś czyn, wydarzenie nie można nazwać tradycją, gdy ma to cykl powtórzeń nawet przez 5 lat. Zresztą wszystko to co DOBRE odchodzi do lamusa a złe zaczyna rządzić...
    A do EMPIKU ja też już nie idę !
  • franciszka
    07.11.2014 08:10
    Lubię zachodzić do empiku i robić moim bliskim zakupy -rózne.Na te świeta nie odwiedzę salonu. pozdrawiam
  • chordad
    07.11.2014 09:05
    wysłałem do Empiku przez formularz na ich stronie:
    http://www.empik.com/pomoc/kontakt
    coś takiego:
    Szanowni Państwo!
    Salony Empik zawsze kojarzyły mi się
    z wysoką jakością sprzedawanych towarów,
    szeroką ofertą oraz z miejscami,
    w których w przyjemnej atmosferze
    można obcować z "kulturą przez duże K"
    Dlatego z ogromnym zdziwieniem i niepokojem
    śledzę doniesienia medialne sugerujące,
    że w tym roku "twarzami" Państwa działań promocyjnych
    przed świętami Bożego Narodzenia
    będą m.in.Pan Darski "Nergal" oraz Pani Czubaszek
    - czyli osoby, które przez swoją postawę i wypowiedzi
    całkowicie zaprzeczają wartościom
    związanym z tymi świętami.
    Jeśli te doniesienia medialne okażą się prawdą,
    z przykrością będę musiał zrezygnować
    z dokonywania przedświątecznych zakupów w Państwa salonach.
    Z tego co wiem, podobne wątpliwości odczuwa
    również wiele innych osób z mojej rodziny i kręgu znajomych
    z poważaniem
    xxx
  • barbara
    07.11.2014 09:12
    Cóż, a wydawać by się mogło,że Empik jest klasą samą w sobie i nie musi się uciekać do tego typu "promocji" z lichej półki.

    Szkoda, że tak się rozmieniają na drobne; koniec zakupów.
  • Jakitaki
    07.11.2014 10:31
    Czubaszek i Darski to para z "Randki w ciemno"
  • Dama
    07.11.2014 11:00
    Ja również napisałam swój prywatny protest w formie e-maila. Tak nie może być. Niestety wydaje mi się, że zatrudniając w tej kampanii te właśnie osoby, Empik dokładnie wiedział, że wzbudzi kontrowersje. Obawiam się, że właśnie na to liczył.
  • tjz6
    07.11.2014 11:26
    Ja w EMPIKu już od kilku lat nie robię zakupów książkowych. Czasami wybieram się po płyty. EMPIK tylko z pozoru jest atrakcyjny. Jak się przyjrzeć dokładniej ich ofercie książkowej, to wcale nie dziwi, że promują ich tacy ludzie jak Nergal. Bardzo dobrze komponuje się z ofertą.
  • Wojtek
    07.11.2014 11:45
    "Biblię do darcia na koncertach kupuję tylko w Empik" - Adam "Nergal" Darski

    "Na Święta Bożego Narodzenia polecam książki z Empiku i aborcję" - Maria Czubaszek
  • ka
    07.11.2014 12:18
    jestem Chrześcijanką :-) wierzę i doświadczyłam żywego Boga, piszę to jako fundament do mojej wypowiedzi.

    Nie denerwuje mnie twarz Nergala czy Czubaszek w kampanii Empiku,
    uczucia religijne? co to?

    Dlaczego dzisiejsi "ultrakatolicy" nie zajmą się modlitwą i dbaniem o lokalne dobro, tylko ciągle chcą coś bojkotować, iść na barykady?

    Czy to jest reklama Waszego Kościoła? o co walczycie?
    Jakie intencje są Empiku i czyja to instytucja?

    Nie wpływa to na moją relację z Bogiem Ojcem.
    Nie lepiej modlić się o wolę Bożą, nawrócenie dla tych ludzi - Prawdę w życiu?

    siłą i ciągłym oburzeniem, polemiką tworzy się Antyświadectwo dla Tego, który był łagodny i cierpliwy.

    Dla kogoś kto nie doświadczył Prawdy, choćby był mega inteligentem,
    żadne racje nie przemówią. Po co wbijać je siłą?

    Mówię to z własnego doświadczenia.
  • Jarząbek
    07.11.2014 14:59
    Nie łączyłbym grudniowych promocji z religijnym wymiarem świąt. Święta mają także swój zupełnie świecki charakter. Widzimy to na co dzień w marketach w wigilię Bożego Narodzenia. Czy promocje na bombki choinkowe, przeceny i wyprzedaże w sklepach muszą się łączyć z religią od razu? Oczywiście nie. Empik nie zaprasza Nergala do kościoła, tylko do spotu reklamowego.
  • jjcool
    08.11.2014 09:51
    Dzięki NERGALOWI i GN od tej pory będę już tylko kupować w empiku - choćby na pohybel Waszej katolicko - Dulskiej moralności :). Na spokojnie nikt się wami nie przejmie, a Nergal osiągnął co chciał - stado beczących owieczek na pastwisku. Btw. Jesteście świetni :) wystarczy poczytać Wasze komentarze i Uwierzcie mi - odechciewa się tego Waszego "katolickiego nieba".
  • Bea Pop
    08.11.2014 12:20
    CO W TYM KRAJU SIĘ DZIEJE????? Przecież to jest reklama marki !!! Kto kolwiek za to odpowiada musi być chory i kompletnie nie znać się na reklamie. Na pewno więcej do Empika nie pójdę, bo jest to super niemoralne dla mnie. Dlaczego nie bierze się dobrego przykładu z kultury zachodu? Żaden kraj nie zrobiłby takiej pomyłki!!!! Bless me, że nie mieszkam w Polsce. Każdego dnia dziękuję za to BOGU !!!! I nie wstydzę się, że wierzę w BOGA!!! Polska, komuna na maksa!!!!!!!!!!!!!!
    Komuna na maksa w nienawiści, nieszanowaniu siebie nawzajem, w ślepej pogonii za pieniądzem. A ludzie są zastygli w tym wszystkim. Nawet nie potrafią widzieć co się wokół nich dzieje, że Polska każdego dnia zaciska pętle na ich szyjach, stając się marionetkami. Po studiach jeszcze chce się życia w wolności poglądów i umysłu. Niestety, każdy polski dzień sprawia, że traci się siły do życia w miłości dla bliźniego. Polska jest chorym krajem i można zobaczyć to dopiero wtedy kiedy ma się dystans, kiedy się już tam nie jest. Smutne
  • Kasia
    29.11.2014 09:32
    Dziwi mnie to,że osoby drwiące z religii, plujące na kościół obchodza świeta.Swięto czego?-przystrojonego drzewka i pełnego brzucha?Te święta są dla chrześcijan, katolików-którzy rozumieją ich sens.A kto nie wierzy, nie praktykuje-do pracy w tych dniach-przecież to są katolickie święta.Wszędzie obłuda i fałsz.
    • Barć
      13.12.2014 09:33
      Polecam (w temacie) książkę Teodora Jeske Choińskiego: Poznaj Żyda, wydaną w Warszawie i Nowym Jorku w roku 1917. Szkoda, że tak mały odsetek Polaków świadomy jest tego, czego codziennie, boleśnie doświadcza, nie znając jednocześnie przyczyny tego opłakanego stanu. Uważam, że aby cokolwiek zmienić w Polsce ale także i w Europie i Świecie, społeczeństwa muszą zacząć od uświadomienia sobie powagi sytuacji, (tak jak dobry lekarz rozpoczyna leczenia od postawienia diagnozy). Następną dopiero może być kwestia, jak z tą ośmiornicą walczyć, jak się jej przeciwstawić… To temat rzeka! Całe pokolenia (jak widać nie tylko Polaków) zastanawiały się, co z tą szarańczą zrobić. Uważam tutaj porównanie do szarańczy za jak najbardziej adekwatne i trafne. PO niej ostaje się jeno goła, zniszczona ziemia…
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości