Łajza

Pierwszą w tym roku premierą Teatru Muzycznego w Łodzi było widowisko taneczne "Łajza - miscenium rockowe", którego scenariusz powstał w oparciu o utwory, założonego w 1999 roku, łódzkiego zespołu rockowego Normalsi.

Jak poinformował PAP Krzysztof Karbowiak z Teatru Muzycznego prezentowane widowisko to "gratka nie tylko dla fanów tańca, ale również dla miłośników mocniejszej muzyki". Łączy muzykę Jana Sebastiana Bacha z muzyką rockową.

To właśnie z połączenia różnych rodzajów muzyki zrodził się termin "miscenium".

Twórcy spektaklu mają nadzieję, że różnorodność form, zarówno tanecznych (w spektaklu wpleciono niemal wszystkie gatunki taneczne, od tańca nowoczesnego, m.in. break dance, po formy klasyczne), jak i muzycznych, połączenie muzyki poważnej ze współczesną powinno zaintrygować zarówno młodzież, jak i starszych widzów.

Spektakl "Łajza" to historia znalezionego na ulicy, wychowanego w patologicznej rodzinie chłopca. Scenariusz powstał w oparciu o utwory, powstałego w 1999 roku, łódzkiego zespołu rockowego Normalsi. Wybrane zostały z trzech albumów zespołu.

Normalsi wykonują swoje utwory na scenie na żywo. Obecnie w skład kapeli wchodzi czterech muzyków: Piotr "Chypis" Pachulski (wokal, gitary), Mirek "Koniu" Mazurczyk (gitara), Przemek Wyrwas (gitara basowa) i Grzegorz Szelewa (perkusja).

Autorem scenariusza, reżyserem, choreografem, autorem scenografii i światła jest Artur Żymełka. W roli głównej zamiennie występują członek Polskiego Baletu Narodowego oraz brazylijski tancerz Jose Alvesa.

emeerge Normalsi- Nie ma mowy

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, TEATR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama