New

Nowy album basisty i wokalisty sir Paula McCartneya. "New" to pierwsza od sześciu lat płyta jednego z założycieli grupy The Beatles, zawierająca jego autorskie kompozycje.

Ostatnią pracą eks-Beatlesa, zawierającą autorski materiał była, wydana sześć lat temu, "Memory Almost Full". Od tamtej pory McCartney wydawał płyty koncertowe oraz album "Kisses on the Bottom", na którym interpretował standardy popowo-jazzowe. Najnowsza płyta jest złożona w całości z oryginalnego materiału, z 12 nowych utworów.

Do pracy przy "New", McCartney zaprosił uznanych producentów: Marka Ronsona - znanego z pracy z Amy Winehouse, Paula Epwortha, który pracował przy nagraniach m.in. Adele czy Florence and the Machine oraz Gilesa Martina, syna George'a, wieloletniego producenta The Beatles. Dzięki temu, McCartneyowi udało się uzyskać brzmienie, charakterystyczne dla współczesnej muzyki popowej; akustyczne, melodyjne beatlesowskie brzmienie zostało "uwspółcześnione" przez użycie syntezatorów i elementów muzyki elektronicznej. Jak napisał krytyk muzyczny portalu "Allmusic.com" Stephen Thomas Erlewine: "Jest wielu kucharzy, jednak szefem jest bezsprzecznie McCartney".

Płytę otwiera dynamiczny, rock and rollowy utwór "Save Us". Kolejne kompozycje nawiązują do pop-rockowej poetyki utworów McCartneya z okresu działalności w The Beatles, jak akustyczny utwór "Early Days", w którym muzyk wspomina wczesne lata działalności The Beatles. "Chodziliśmy po ulicach, z gitarą pod pachą/ Szukając kogoś, kto chciałby słuchać/ Nie mogą mi tego odebrać/ Przeżyłem te wczesne dni" - śpiewa.

Paul McCartney (ur. 1942 w Liverpoolu) to jeden z najpopularniejszych muzyków pop-rockowych na świecie. Międzynarodową sławę zdobył jako członek zespołu The Beatles, przez wielu krytyków uznawanego za najważniejszą grupę w historii muzyki rozrywkowej; McCartney był basistą i jednym z wokalistów "fantastycznej czwórki" a także współautorem większości materiału formacji. Do jego najpopularniejszych piosenek należą m.in. "Let It Be", "Yesterday", "And I Love Her" i "Helter Skelter". Po rozpadzie zespołu, McCartney rozpoczął karierę solową, występował także w grupie Wings. Wydał ponad 30 płyt solowych, między nimi takie krążki jak "RAM" (1971), "Band On The Run" (1973) i "Tug of War" (1982).

Jedyny występ McCartneya w Polsce miał miejsce w czerwcu 2013 r. Muzyk zagrał wówczas na warszawskim Stadionie Narodowym w ramach światowej trasy koncertowej "Out There!".

PAULMCCARTNEY Paul McCartney 'New' (Lyric Video) - 'NEW' Album Out Now!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama