Rachab

Kobieta z przeszłością, która uwierzyła, że Bóg ma dla niej lepszą przyszłość.

Rachab – jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata – w rodowodzie Chrystusa spisanym przez św. Mateusza.

"Rodowód Łaski: Rachab" to druga część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Tom pierwszy (więcej o nim znaleźć można tutaj) Francine Rivers poświęciła Tamar.

Cała saga to cykl pięciu powieści historycznych, których ramy wyznacza Biblia. Budując na fundamencie Pisma Świętego, autorka stworzyła fabułę, dialogi, wewnętrzne motywacje bohaterów, a w niektórych przypadkach dodatkowe postacie. Na końcu każdej z powieści znajduje się krótkie studium z pytaniami do refleksji i dyskusji, zachęcające do bliższego zapoznania się z losami bohaterek na kartach Biblii.

Choć bohaterki tego cyklu były kobietami starożytnego Wschodu, ich historie mają zastosowanie w naszym życiu, w trudnych kwestiach, z którymi zmagamy się we współczesnym świecie.

Kobiety te żyły na krawędzi. Miały odwagę. Podejmowały ryzyko. Dokonywały zaskakujących wyborów – i czasem popełniały ogromne błędy.

Nie były idealne, a mimo to Bóg posłużył się nimi w realizacji swego niezwykłego planu, którego celem było objawienie Chrystusa – Zbawiciela świata.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Do każdego z nich dołączyliśmy także gadżety (m. in. koszulki) portalu Wiara.pl. Pytanie konkursowe było następujące: która księga Starego Testamentu wspomina o Rachab? Chodziło oczywiście o Księgę Jozuego, a nagrody otrzymują:

Joanna Dybza z Poznania, Katarzyna Kosobucka z Lublina oraz Sylwia Pawełko z Krakowa

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama