„Skazani na obojętność? Polacy i Niemcy wiedzą coraz mniej o sobie”, czyli dyskusja o duchowych relacjach naszych narodów

Grzegorz Lityński

Czy Niemcy i Polacy są skazani na obojętność? Na pewno nie! Taką odpowiedź przyniosła debata, która odbyła się 4 października w Willi Decjusza w Krakowie.

Pełny tytuł spotkania, zorganizowanego wspólnie przez Willę Decjusza i Niemiecki Instytut Spraw Polskich, brzmiał nieco prowokacyjnie: „Skazani na obojętność? Polacy i Niemcy wiedzą coraz mniej o sobie”. Od początku było wiadomo, że owa obojętność, nazwana przez uczestniczącego w dyskusji tłumacza niemieckiego Lothara Quinkensteina „życzliwą arogancją”, nie dotyczy stosunków politycznych, ale tych kształtujących się na poziomie duchowym.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg