The Sea

Warner Music Poland

publikacja 17.11.2011 07:31

Sporty Spice po raz piąty na własny rachunek. Melanie C obok Geri Halliwell jest jedną z dwóch członkiń girlsbandu Spice Girls, której wspaniale powiodło się w karierze solowej. Krążek "The Sea" jest potwierdzeniem, że sukces Melanie nie był przypadkiem.

The Sea Warner Music Poland

Od kilku lat samodzielna, również biznesowo (płyty wydaje we własnej wytwórni Red Girl Records), z konieczności musiała wystawić fanów na ciężką próbę oczekiwania na następny album solowy. Najpierw bowiem Spice Girls zagrały trasę koncertową, potem Melanie występowała w teatrze, a nieco później w jej życiu stała się rzecz znacznie ważniejsza, a w zasadzie najważniejsza - została po raz pierwszy mamą.

Kiedy dziecię artystki nieco podrosło, zabrała się za pisanie piosenek, które są bez wątpienia najlepsze i najbarwniejsze w jej karierze. Wsparcia w pracy udzielili Melanie wytrawni kompozytorzy i producenci, z którymi spotykała się w studiu już wcześniej. Są to choćby: Adam Argyle, Richard Stannard, Greg Hatwell, Peter-John Vettese, Andy Chatterley, team producencki The Cutfather.

melaniecmusic Melanie C - Rock Me (Music Video) (HQ)

Dzięki wymianie pomysłów, burzom mózgów otrzymaliśmy pop inteligentny, z wieloma warstwami wypełnionymi interesującymi dźwiękami, pięknymi orkiestracjami. Pełen ślicznych melodii i nasycony szczerymi emocjami. Mamy więc to, do czego Melanie przyzwyczaiła nas na swoich czterech poprzednich płytach. Podane jednak nieco inaczej. Zaczęło się od udziału w nagraniu hitu Bryana Adamsa "When You're Gone", potem był solowy przebój "I Turn To You" i kolejny "Never Be The Same Again", a następnie sukcesy albumów solowych. Kawałki "Rock Me" oraz "Think About It", zapowiadające "The Sea", to tylko niewielki ułamek wspaniałości zawartej na płycie. Koniecznie skosztujcie reszty.