"The Human Experience" w Polsce: 23 - 31 marca

kab

publikacja 04.03.2012 14:09

23 marca rusza polska trasa amerykańskiego filmu i projektu "The Human Experience" zrealizowanego przez katolickie Grassroots Films. - Celem naszej trasy jest przypomnienie, że rodzina i życie to dar, i nie wolno Europie tego niszczyć! - mówią twórcy.

"The Human Experience" w Polsce: 23 - 31 marca www.thehumanexperience.pl Kadr z filmu "The Human Experience"

Twórcy tego wyjątkowo pięknego, nagrodzonego prawie 30 razy (!) dokumentu o podróży do "głębi człowieczeństwa" postanowili przypomnieć "o fundamentalnych wartościach w bytowaniu każdego człowieka", a także o tym jak osiągać skutecznie "życiowe szczyty i cele".

- Dziś jesteśmy nieustannie "bombardowani" reklamami, sloganami mówiącymi nam, o tym jak powinniśmy wyglądać, co powinniśmy nosić, jak powinniśmy się zachować. Najwyższy czas by dać sobie chwilę przerwy, zatrzymać się i przyjrzeć się sobie - zadając dwa podstawowe pytania: kim naprawdę jesteśmy i co dla nas w życiu jest najważniejsze? - mówią twórcy filmu.

Powstało dzieło znakomite, które poruszyło już serca i umysły ludzi na całym świecie. - Bez względu na to jakie mieli przekonania, jakiego byli koloru skóry, zawodu i w co wierzyli, na nowo uświadomili sobie, że życie to niesamowity dar i nie ma w nim rzeczy niemożliwych.

GrassrootsFilms EASTERN EUROPE TOUR 2012

Inicjatorzy Grassroots Films przyznają, że jako katolicka wytwórnia filmowa chcą "przypomnieć Europie o Jej DUCHU i wartościach, nie tylko poprzez nasz film ale i spotkania, które poprowadzimy Celem naszej trasy jest przypomnienie, że rodzina i życie to dar, i nie wolno Europie tego niszczyć!."
 
Film "The Human Experience" to historia grupy przyjaciół, udających się w podróż po świecie, która na zawsze już odmieni ich życie:
 
trailers The Human Experience - Official Trailer [HD]

Młodzi bohaterowie (Jeff i Michael) rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące każdego z nas: "Po co żyję?, Kim jest człowiek?" Wyruszają najpierw do środowisk bezdomnych w Nowym Jorku, gdzie zamieszkują z nimi w slumsach. Podczas wielu godzin rozmów i wspólnie spędzonych dni na nowojorskich ulicach, doznają ciepła i życzliwości od ludzi, dla których właśnie ulica jest jedynym domem.

Po tych doświadczeniach udają się do Peru, spotykając miejscową ludność. Wreszcie trafiają do Ghany, gdzie pracując z chorymi na AIDS jak i z dziećmi ulicy, doświadczają "czegoś niespotykanego".

"The Human Experience" w Polsce: 23 - 31 marca   THE Bohaterowie "The Human Experience" Ich życiowa wyprawa, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń lecz przede wszystkim podróż do własnego wnętrza powoduje, iż film porusza serca i umysły tysięcy widzów na całym świecie. Co więcej pokazuje, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Bo, jak podkreślają twórcy,"z odrobiną wiary w siebie i w innych ludzi możemy pokonać wszelkie losowe przeciwności i problemy".

Film został obsypany 27 nagrodami. Otrzymał m.in pierwszą nagrodę (2009) na międzynarodowym festiwalu  im. Jana Pawła II na Florydzie, zwyciężył i otrzymał nagrody na najlepszy film dokumentalny  także na festiwalach w Nowym Jorku, Atlancie, Long Island, Los Angeles, Maui, Toronto, w Rzymie, Hoboken, Tel Aviv i wielu innych.

"The Human Experience" wyświetlany był już 155 razy w 94 miastach Ameryki i Europy..  

Podczas tegorocznej trasy, pierwszy raz w Polsce będzie Charles Kinnane. To on po zamachach na World Trade Center w 2001 założył katolickie Grassroots Films, zmontował i nakręcił "The Human Experience". Patronat nad pokazami objął m.in. Gość Niedzielny.

"The Human Experience" w Polsce: 23 - 31 marca   THE HUMAN EXPERIENCE w POLSCE:
  • 23 marca 2012 - Białystok, kino Ton, godzina 20:15
  • 24 marca 2012 - Warszawa - Soli Deo i Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin
  • 25 marca 2012 - Łódź
  • 26 marca 2012 - Jelenia Góra - pokaz dla ludzi gór, Cieplice ul. PCK 23, parafia Matki Bozej Milosierdzia,
  • 27 marca 2012 - Gorzów Wielkopolski
  • 28 marca 2012 - Poznań - ul. Przybyszewskiego Centrum Kongresowe Uniwersytetu Medycznego, godzina 19:00, Cegiełki na pokaz: CAFE MISJA, ul. Gołębia 1, Poznań
  • 29 marca 2012 - Bydgoszcz - Miejski Ośrodek Kultury, ul. Marcinkowskiego, godzina 20:00.
  • 30 marca 2012 - Opole - Jezuici - Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego XAVERIANUM
  • 31 marca 2012 - Chorzów - Chorzowskie Centrum Kultury, godzina 18:00

Zobacz również:

Polska trasa The Human Experience: http://www.facebook.com/events/235275949889086/
Strona projektu: www.thehumanexperience.pl