„Cristiada” już w kinach

Edward Kabiesz

publikacja 04.04.2013 20:51

Film Dana Wrighta już w kinach, ale uroczysta premiera odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia w Rzeszowie

„Cristiada” już w kinach

„Cristiada” to najdroższa produkcja w historii kina meksykańskiego  opowiadająca o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjatą) przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku w latach 1926–1929.

Premiera filmu odbyła się 20 marca 2012 roku w papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Watykanie. Producentem tego pełnego akcji obrazu jest Meksykanin Pablo Jose Barroso. To dzieki niemu powstał głośny dramat „Guadalupe”.

Zwiastun:

FTFilms1 Cristiada (2013) Oficjalny zwiastun

„Cristiada” opowiada historię pięciu zwykłych ludzi (większość z nich to postaci autentyczne), którzy stają w obronie swoich praw - mówił reżyser Dean Wright w wywiadzie dla CNA. - W końcu trafiają w sam  środek wojny domowej, gdzie muszą zdecydować, czy i jak daleko pójść, by walczyć o swoją wolność. Muszą zdecydować się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju - dodał reżyser, który pracował przy takich obrazach jak „Władca Pierścieni” czy „Opowieści z Narnii”.

Główną rolę w obrazie gra  hollywoodzki aktor i reżyser Andy Garcia, katolik, który wciela się w postać Enrique Gorostiety Velarde, przywódcy „chrystusowców”. Jego celem jest przywrócenie praw religijnych ludowi Meksyku.

Wywiad polskiego dystrybutora z Andy Garcią:

Cristiadafilm. pl Nasz wywiad z Andym Garcią o roli w Cristiadzie