Wiara może być przeżywana z pasją

kl. Piotr Śliżewski

publikacja 09.09.2014 05:53

Tyle się mówi o nowej ewangelizacji. Pewne środowiska odmieniają ten termin przez wszystkie przypadki. Co jednak rozumiemy przez tę rzeczywistość?

Wiara może być przeżywana z pasją mat. prasowy

Osobiście, nową ewangelizację widzę jako nowy zachwyt nad Słowem Bożym. Zawsze wprawiała mnie w zdumienie świadomość, że jeden temat z Ewangelii może zostać przedstawiony od tak wielu stron. Malarze różnych epok, rzeźbiarze, pisarze i wielu innych artystów zostawiło przeogromną spuściznę wiedzy, a przede wszystkim miłości do spraw Bożych. Czy to nie fascynujące?

Wydaje mi się, że tak. Dlatego szukałem różnych sposobów, by zgromadzić te obszerne opracowania, które mogą ożywiać życie duchowe.

Kiedyś przyszło natchnienie, by założyć portal internetowy, który zrzeszy wierzących internautów w dziele porządkowania materiałów związanych z Pismem Świętym. Udało się. Znalezienie dobrego grafika, webmastera oraz darmowego hostingu dzięki Fundacji BYĆ BARDZIEJ (prowadzonej przez ks. Andrzeja Sikorskiego z Warszawy) były obok modlitwy znakami, że dzieło, którego się podjąłem jest wartościowe.

Niedawno pojawiła się także możliwość założenia koszulki.ewangelizuj.pl - sklepu internetowego z bardzo różnorodnymi nadrukami chrześcijańskimi. Szczególnie dziękuję Pani Danucie Zagórskiej, która zaproponowała produkcję koszulek ewangelizacyjnych. Dzięki temu pomysłowi, każdy katolik w Polsce może nosić koszulki, które wyrażają jego wewnętrzną postawę.

Atutem tego przedsięwzięcia jest fakt, że odzież jest w bardzo niskich cenach mimo wysokiej jej jakości. To połączenie - niskiej ceny z wysoką jakością - jest owocem tego, że powyższa inicjatywa nie ma na celu pogrubienia portfela, lecz udostępnienie materiałów ewangelizacyjnych szerszej grupie katolików. Ponadto, projekty graficzne są nowatorskie i „pobożne”.

Ostatnie słowo rozumiem bardzo szeroko, ponieważ asortyment sklepu obejmuje grafiki zaadresowane do różnych duszpasterstw (np. KSM, Ruch Światło-Życie) oraz wszystkich grup wiekowych. Owa różnorodność stała się możliwa dzięki współpracy z kilkoma grafikami.

Niech za podsumowanie posłuży zaproszenie do „katolickiej garderoby” portalu Ewangelizuj.pl

***

Mieliśmy dla Państwa 3 koszulki (każda w rozmiarze L), ufundowane przez portal Ewangelizuj.pl. Dołączyliśmy do nich także książki niespodzianki oraz gadżety portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: należało przesłać nam wymyślone przez Państwa hasło, które mogłoby się stać nadrukiem na katolickiej koszulce. Nagrody otrzymują:

Anna Budzińska z Inowrocławia, Robert Duklas z Sosnowca oraz Monika Wasińska z Dolska

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.