"Czas niedokończony" na VOD

Kino Świat /pd

publikacja 24.03.2016 08:50

Poruszający dokument o twórczości ks. Jana Twardowskiego oraz ludziach, którzy odnaleźli w jego tekstach oparcie i komentarz do własnego życia.

"Czas niedokończony" na VOD mat. prasowy

Film został zrealizowany z okazji 100-lecia urodzin wybitnego poety - ks. Jana Twardowskiego. W kinach wyświetlany był w ograniczonej dystrybucji, ale dzięki VOD (premiera już jutro!), ma szansę dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Jego reżyserem jest wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą Dariusz Gajewski - członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej oraz twórca filmów fabularnych ("Warszawa", "Lekcje Pana Kuki") i dokumentalnych.

"Czas niedokończony" powstał w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych - największej państwowej wytwórni filmowej w Polsce, która odpowiada za takie obrazy jak "Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego, "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza, "Panie Dulskie" Filipa Bajona czy "Róża" Wojciecha Smarzowskiego. Autorem zdjęć jest Wojciech Staroń ("Plac Zbawiciela", "Jeszcze nie wieczór", "Papusza").

Jak mów sam reżyser: - Wiersze Twardowskiego afirmują ciszę, wielką ciszę. Świat w którym żyjemy jest zaprzeczeniem ciszy. Otacza nas zgiełkliwy chaos. Może dlatego czytelnicy tak często sięgają po jego wiersze, znajdując to czego potrzebują, a nie mogą odnaleźć w swoim własnym otoczeniu.