Puma

publikacja 07.07.2006 12:52

Pod nazwą Puma kryje się warszawianka Julita Starbała, śpiewająca chrześcijańskie utwory w stylach jazz, funk i soul. Towarzyszą jej znani z innych formacji muzycy.


Historia
Niedawno wydana płyta Pumy jest owocem wielu lat ciężkiej pracy. Julita Starbała, która w szkole średniej uczestniczyła w Ruchu Światło-Życie, potem, jak twierdzi, oddaliła się od Boga. "Przez cały czas Pan Bóg upominał się o mnie, a ja za każdym razem mówiłam Mu: "Poczekaj, jeszcze nie teraz, może za jakiś czas...". Wreszcie powiedziałam sobie DOŚĆ! Za dużo już schrzaniłam, przyjmij mnie z powrotem, jestem Twoją córką marnotrawną" – pisze na swojej stronie internetowej.

Postanowiła śpiewać o Bogu. Nie miała pieniędzy, znajomych muzyków ani perspektyw nagrania płyty. Miała tylko wiersze – religijne przemyślenia zbierane przez lata i... dobre chęci. Krok po kroku dopięła celu.

Patrycja Gola przez kilka miesięcy pracowała nad jej emisją głosu, a potem zgodziła się śpiewać na jej płycie. Wykonała solo sześć utworów i zaaranżowała prawie wszystkie chórki. Beata Bednarz zaśpiewała jedną piosenkę. Inny utwór wykonuje Adam Krylik. Miał śpiewać także Damian Szczyguła, ale przeszkodził mu wypadek samochodowy.

Produkcją, aranżacjami, realizacją i nagraniem basów, harmonijki ustnej, instrumentów klawiszowych oraz chórków do trzech utworów zajął się Mirek Stępień. Na skrzypcach i altówce zagrała Miłka Ogińska, a na saksofonach Fenderze i Hammondzie Jarek Zawadzki. Wszystkie gitary nagrał Piotrek Mędrzak. W utworze "Z dna mej rozpaczy" aranżowanym przez Jarka Zawadzkiego, na perkusji zagrał Robert Luty, a na basie Mirek Wiśniewski.

Dyskografia

"Puma and friends – W cieniu Twoich ust " – 2003. ("Modlitwa", "New New", "Pukanie", "Lecz jestem człowiekiem", "Cywilizacja", "Czarne Anioły", "Pragnienia", "Ja i ja", "Joszua", "Africa" (Czarna kobieta), "W Tobie moja nadzieja", "Z dna mej rozpaczy").










Posłuchaj fragmentów utworów
"Joszua" :.
"Modlitwa" :.
"Pragnienia" :.