Santo Subito

publikacja 19.03.2010 08:07

Tajemnice świętości Jana Pawła II...

Santo Subito

Głośna książka znanego watykanisty, wydana przez Dom Wydawniczy Rafael, odkrywa nieznane dotąd fakty z biografii, a także sekrety mistycznych wydarzeń w życiu polskiego papieża.Nadprzyrodzone znaki towarzyszące temu pontyfikatowi, dar „modlitwy wlanej”, niewytłumaczalne przypadki uzdrowień za przyczyną Jana Pawła II (zwłaszcza te dokonane jeszcze za jego życia robią ogromne wrażenie), mistyczne relacje z Maryją, szczególne i bliskie kontakty z mistykami jak o. Pio czy s. Łucja składają się na jedną z najbardziej fascynujących, wzruszających, ale i zaskakujących biografii Karola Wojtyły.

Czytelników zadziwi fakt, że życie Wielkiego Papieża, którego pontyfikat był pod ostrzałem mediów i dziennikarzy przez 27 lat, jest pełne jeszcze wielu tajemnic. "Santo Subito" Andrea Tornielliego, podobnie jak wcześniejsze bestsellerowe "Tajemnice Jana Pawła II" Antonio Socciego - to książki przełomowe, które każą z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na posługę i święte życie Jana Pawła II.

AndreaTornielli  to włoski pisarz i dziennikarz, watykanista mediolańskiego dziennika „Il Giornale”. Prowadzi własną audycję radiową oraz popularnego bloga, który porusza ważniejsze tematy związane z historią współczesnego katolicyzmu.

Fragment książki: Za Bożym globtroterem czy Papieżem „wojującym” kryje się, więc najbardziej autentyczne oblicze Jana Pawła II – człowieka, który umiał sprawić, by nadprzyrodzone światło zajaśniało w zwyczajnych, ludzkich sprawach. Tak jak wówczas, gdy miał zjeść obiad z jednym z włoskich biskupów. Prałat dotarł do papieskiego apartamentu z opóźnieniem, tłumacząc się, że spotkał w Bazylice św. Piotra swojego eks-księdza, który od siedemnastu lat żył jak kloszard, i zatrzymał się, by z nim porozmawiać. Papież kazał mu pójść go poszukać i przyprowadzić do stołu. Kloszard, zakłopotany i onieśmielony, zjadł obiad w towarzystwie Ojca Świętego. Po skończonym posiłku Papież zapytał go: „Wyspowiadasz mnie?”. Kloszard odpowiedział: „Tak”, a na jego twarzy malowało się niedowierzanie i radość. Po tym spotkaniu kloszard powrócił do funkcji kapłańskich i nikt nie zadawał mu żadnych pytań dotyczących przeszłości. Taki był Jan Paweł II, człowiek „zanurzony w Bogu”.

Książkę można kupić na www.sklep.wiara.pl