Magia, wróżby, zabobony

sklep.wiara.pl/pd

publikacja 03.09.2010 06:36

Oto książka, z której dowiesz się, jak uwolnić się od zabobonów i obronić się przed oszustami!

Magia, wróżby, zabobony Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Salwator

Wielu ludzi, również tych, którzy mówią, że są praktykującymi katolikami, ucieka się do pomocy wróżbitów, przyczyniając się do wzrostu ich dochodów. Co popycha człowieka, by wydawać pieniądze na konsultacje u wróżbity? Jaki sens ma to wszystko dla chrześcijanina? Książka ta za pomocą świadectw i praktycznych rad chce pomóc w uwolnieniu się od zabobonów i obronić przed oszustwami, które często kryją się za magią.

Wszak codziennie jesteśmy bombardowani reklamami typu: zadzwoń na numer 0700... a dowiesz się, co spotka cię w najbliższych dniach, wyślij sms na numer... a codziennie będziemy ci przesyłać horoskop przygotowany specjalnie dla ciebie. Chodząc ulicami, natykamy się na szyldy wróżek, wróżbitów, cudotwórców, uzdrowicieli, którzy przyjmują od 8-15. Może wtedy zastanawiamy się, czy nie skorzystać z ich pomocy, szczególnie w chwilach dla nas trudnych. Z tej książki dowiesz się, czy warto się w ogóle nad tym zastanawiać, czy jest to metoda na życie. Czy poddawać się tej aktualnej modzie, czy też bronić się przed nią?

Na płaszczyźnie prawniczej przestępstwa, jakie można zarzucić działalności wróżbiarskiej to: oszustwo, wykorzystywanie osób niezdolnych do czynności prawnych, nielegalne stosowanie praktyk medycznych, nadużycie ludzkiej łatwowierności, bezczeszczenie religii, gwałt, stany chorobowe wywołane przemocą, terapie obezwładniające wolę i czyjąś świadomość, wprowadzająca w błąd reklama, wykonywanie zawodu szarlatana.

Niestety, do dnia dzisiejszego mało zrobiono na płaszczyźnie cywilnej i karnej, w celu zwalczenia tej plagi, a osoby tym się parające wykorzystują ten fakt. Nawet jeśli we Włoszech zawód szarlatana, do którego zalicza się również wróżenie, jest zabroniony, to jednak władze interweniują tylko za doniesieniem ze strony obywateli. Ci ostatni jednak, w większości przypadków, ze wstydu lub ze strachu, nawet jeśli zostali mocno oszukani, nie donoszą na swoich oszustów...

Mieliśmy dla Państwa 5 egz. niniejszej książki, do których dołączyliśmy także firmowe koszulki portalu Wiara.pl w rozmiarze XL. Otrzymują je:

Agnieszka Święchowicz z Jordanowa, Marzena Pańkowska z Warszawy, Anna Górska z Solca nad Wisłą, Przemysław Mazurek z Lubina oraz Ewa Michalak z Jeleniej Góry

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.