Stolica w Leżajsku

GN 11/2020 |

publikacja 12.03.2020 00:00

Już w tę niedzielę Leżajsk zamieni się w stolicę kultury chrześcijańskiej i pozostanie nią przez najbliższe dwa tygodnie.

Jednym z gości leżajskiego festiwalu będzie Muniek Staszczyk. Robert Baka Jednym z gości leżajskiego festiwalu będzie Muniek Staszczyk.

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku to próba wydobycia piękna i bogactwa kultury ludzi wierzących. Jego organizatorzy, czyli Franciszkański Ośrodek Kultury i klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku, zaprosili wielu znamienitych gości, którzy podczas spotkań, koncertów, warsztatów, projekcji filmowych i sztuk teatralnych dzielić się będą swoimi pasjami, a także wiarą i miłością do Boga. – To czas innego spojrzenia na wartości chrześcijańskie i głębszej analizy naszej wiary – zapowiada ojciec Bartymeusz Kędzior OFM, dyrektor festiwalu.

Od 2015 r. do Leżajska przybywają osobowości świata kultury, twarze znane z telewizji i pierwszych stron gazet. Również w tym roku program imprezy zapowiada się imponująco. Przez dwa tygodnie jej trwania z publicznością spotkają się m.in.: Krzysztof Zanussi, Muniek Staszczyk, Tomasz Terlikowski, Jacek Pulikowski, Czesław Lang, Ida Nowakowska-Herndon czy Monika i Marcin Gomułkowie. Będzie okazja do zwiedzania Muzeum Prowincji oo. Bernardynów w Leżajsku, obejrzenia spektakli Teatru A i Teatru Maska, a także uczestnictwa w koncertach Darii Zawiałow i Agnieszki Musiał.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie internetowej fkch.pl. Warto zaplanować sobie czas, by uczestniczyć choć w niektórych spotkaniach, bo w tak szerokiej palecie propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szymon Babuchowski