Królewskie brzmienie w Katowicach

Rawa Blues/jad

publikacja 14.09.2010 10:20

Nora Jean Bruso, która 9 października po raz drugi w karierze będzie gwiazdą Rawa Blues Festival, w krótkim wywiadzie zdradziła, że zagra kilka utworów z nowego, jeszcze niepublikowanego albumu.

Królewskie brzmienie w Katowicach Łukasz Rak Nora Jean Bruso na Rawie Blues w 2006 roku

Sama Królowa Bluesa, Koko Taylor, która na Rawie zagrała w 1996, mówiła o niej - „Ona brzmi tak jak ja gdy byłam w jej wieku. Jest jedną z tych kobiet które śpiewają prawdziwego bluesa. Jestem pewna że jej się uda!“. Zdobyła uznanie również innych legend jak Jimmy Dawkins, Eddie Shaw czy Willie Kent. Ma na koncie dwa docenione wieloma nagrodami albumy - „Nora Jean Bruso Sings the Blues“ i „Going Back To Mississippi“.

W 2006 Nora Jean Bruso wystąpiła po raz pierwszy na Rawa Blues Festival. Zagrała przed finałowym koncertem Roy'ego Rogers'a, ale to jej występ okazał się największym wydarzeniem tamtego październikowego wieczoru. Krótki wywiad z Norą zaczęliśmy właśnie od wspomnienia tamtego występu...

RawaBlues.com: Witaj Nora (...). Poprzednio zagrałaś na Rawie Blues w 2006 roku, pamiętasz tamten koncert?

Nora Jean Bruso: Oczywiście że tak! Bardzo dobrze się bawiłam, pamiętam doskonałą produkcję dźwięku i publiczność, publiczność była wspaniała. Kocham ich!

RB: Co zmieniło się u Ciebie od tamtego czasu?

Przede wszystkim mam nowy zespół, i co najważniejsze, jestem w trakcie przygotowywania nowego albumu. Do mojego występu na Rawie może nie być jeszcze w pełni gotowy, ale na pewno zagram kilka nowych utworów.

RB: W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić najlepszych wykonawców którzy już zagrali na Rawie, co ty na to że jesteś wśród tych wybranych?

NJB: (śmiech i lekka konsternacja) Dziękuję... serdecznie za takie wyróżnienie, cieszę się że będę mogła zagrać jeszcze raz, ponieważ tak jak już wspomniałam z poprzedniego występu miałam same pozytywne wspomnienia. Proszę przekaż polskim fanom bluesa że już niedługo się zobaczymy i przygotuję dla nich wspaniały show!

W 2009 Nora Jean Bruso została nominowana do nagrody Blues Music Awards w kategorii Najlepsza Artystka Bluesa Tradycyjnego. Przegrała tylko z... Koko Taylor.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem).  W tym roku odbędzie się w sobotę 9 października w katowickim Spodku już po raz 30. Bilety w cenie od 50 PLN dostępne są w sieci sprzedaży Ticketpro i w internecie na www.ticketpro.pl

Fragmenty koncertu Nory Jean Bruso na festiwalu Rawa Blues 2006

RawaBluesCom Nora Jean Bruso - 26. Rawa Blues Festival (2006)

TAGI: