Ukazała się najnowsza książka ks. Arkadiusza Paśnika

jj

publikacja 12.09.2020 14:48

Tym razem ks. Arkadiusz oddaje nam do rąk dziennik podróży w głąb ludzkiej natury.

"Człowiek" to siódma pozycja literacka ks. Arkadiusza Paśnika. Justyna Jarosińska /Foto Gość "Człowiek" to siódma pozycja literacka ks. Arkadiusza Paśnika.

Najnowsza pozycja autora "Obietnicy", "Znamienia", "Daru", "Lęku", "Miłości" i "Życia" nosi tytuł "Człowiek".

Ksiądz Arek zabiera nas na niebezpieczną wyprawę w nieznane, której celem jest nie tylko znalezienie odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek, ale i prawdy o nas samych.

- "Człowiek jest tą istotą, która potrafi zbudować komory gazowe i zawlec tam siłą drugiego człowieka. Potrafi stworzyć mu piekło, zniszczyć go. Ale człowiek jest zarazem tą istotą, która potrafi do tych komór wejść z podniesioną głową, z modlitwą Shema Israel na ustach, i to modlitwą za oprawców". To zdanie Viktora Frankla zainspirowało mnie do pochylenia się nad tajemnicą człowieka - mówi ks. Paśnik. - Do zbudowania pomnika poświęconego godności osoby ludzkiej. W książce pragnę pokazać tę rozpiętość tajemnicy człowieka, od mroku do światła.

ks. Arkadiusz Paśnik Książka "Człowiek", ks Arkadiusz Paśnik

"Człowiek" to historie kilkunastu osób z różnymi problemami i głodami, które z pomocą Bożą odnajdują właściwe dla siebie rozwiązanie. Książka prowokuje do przemyśleń i zachęca do zmian, dlatego jej zakończenie dla każdego z nas jest inne.

Książkę można już kupić w Księgarni św. Pawła przy ul. Królewskiej w Lublinie.