Ja i pandemia? Nie, ja i Pan Bóg! Młodzież z Rachowic organizuje konkurs

SZ

publikacja 12.12.2020 20:00

Co zmieniło się w praktykowaniu religii i jak wygląda nasza relacja z Wszechmogącym w dobie koronawirusa? Pokaż to na zdjęciach albo w filmie!

Ja i pandemia? Nie, ja i Pan Bóg! Młodzież z Rachowic organizuje konkurs Szymon Zmarlicki /Foto Gość Zatrzymaj w kadrze to, jak w tym szczególnym roku wygląda twoja relacja z Bogiem. Nie tylko zawalczysz o nagrody, ale też zostawisz pamiątkę dla potomnych.

Co zmieniło się w praktykowaniu religii i jak wygląda nasza relacja z Wszechmogącym w dobie koronawirusa?

Młodzież z parafii w Rachowicach postanowiła zorganizować konkurs fotograficzny i filmowy, w którym inni pokażą, jak wygląda ich przeżywanie wiary w czasie pandemii.

Konkurs został pomysłowo zatytułowany "Ja i PANd̶e̶m̶i̶a̶ BÓG". Chodzi nie tylko o nagrodzenie najciekawszych i najbardziej pomysłowych prac, ale też o utrwalenie wspomnień z tego okresu dla kolejnych roczników i pokoleń.

- Później, po ustaniu pandemii, chcemy zrobić z tych zdjęć kolaż, który powiesimy w naszej salce parafialnej po to, żeby przypominał, jak przeżywaliśmy wiarę - zwłaszcza tę dziecięcą i młodzieżową - w tym szczególnym roku - tłumaczy ks. Mariusz Setlak, wikariusz parafii Trójcy Świętej.

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą doskonałą okazją do stworzenia ciekawych prac. Zgłosić można do dwóch zdjęć lub krótki film o długości maksymalnie dwóch minut. Do udziału zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Konkurs będzie rozstrzygany w czterech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie szkół podstawowych i młodsze dzieci,
  • uczniowie szkół średnich i starsi uczestnicy indywidualni,
  • rodziny,
  • siostry zakonne i księża.

Zwycięzców wyłonią animatorzy wspólnoty Przystań Młodych z Rachowic wraz ze swoim duszpasterzem. Dodatkowo poprzez głosowanie na Facebooku zostanie przyznana nagroda publiczności.

Termin nadsyłania prac upływa 6 stycznia. Zgłoszenia mailowo na: przystan.rachowice@gmail.com. Szczegóły na Facebooku parafii.

Ja i pandemia? Nie, ja i Pan Bóg! Młodzież z Rachowic organizuje konkurs   Materiały organizatorów