Kim jesteś Maryjo?

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 05.02.2021 10:33

Nakładem diecezjalnego wydawnictwa Biblos ukazał się kolejny tom serii "Źródło wody żywej". "Gość Tarnowski" jest patronem medialnym publikacji.

Okładka nowej publikacji wydawnictwa "Biblos". Biblos Okładka nowej publikacji wydawnictwa "Biblos".

Książka "Maryja w Biblii i Kościele" zbiera w całość teksty wykładów Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego, które w były publikowane na stronie „Gościa Tarnowskiego” i radia RDN Małopolska w 2020 roku.

- Opracowanie poświęcone Bogarodzicy Maryi przybliża pełny Jej obraz wyłaniający się z tekstów Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, z wielowiekowej tradycji Kościoła i jego nauczania, m.in. refleksji teologicznej Kościoła epoki patrystycznej i współczesnego Magisterium, z bardzo żywej pobożności, objawień prywatnych, ale też twórczości artystycznej, plastycznej i muzycznej - informuje wydawca.

Autorami tekstów są tarnowscy bibliści: ks. Piotr Łabuda, ks. Mirosław Łanoszka, ks. Grzegorz M. Baran i ks. Robert Głuchowski, i specjaliści z innych dziedzin teologicznych: ks. Antoni Żurek, ks. Andrzej Michalik, ks. Stanisław Garnczarski, ks. Piotr Pasek i ks. Jacek Soprych.

"Maryja w Biblii i Kościele" to już dziesiąta pozycja serii "Źródło wody żywej". Dotychczas ukazały się prace na temat wiary, Boga Ojca, Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego, Kościoła i sakramentów. Najnowszą książkę z tej serii można nabyć w księgarniach wydawnictwa Biblos. „Gość Tarnowski” jest patronem publikacji.