Będzie powieść o Judaszu

ag

publikacja 09.02.2021 10:20

Ks. Arkadiusz Paśnik, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Lublinie, autor wielu poczytnych pozycji, przygotował następną książkę. Tym razem jej bohaterem jest Judasz.

Ks. Arkadiusz Paśnik zaprasza w podróż z książką. Agnieszka Gieroba /Foto Gość Ks. Arkadiusz Paśnik zaprasza w podróż z książką.

W ciągu najbliższych dni ukaże się najnowsza książka ks. Arkadiusza Paśnika "Judasz". To próba pokazania ludzkiej twarzy człowieka, który odbiera sobie życie.

"Judasz" jest powieścią biblijną, która dzieje się w ciągu jednej nocy, ale z odniesieniami do całego wcześniejszego życia. To błyskawiczna podróż, która kończy się śmiercią, a jednocześnie pokazana jest prawda o nadziei.

- Chciałem zwrócić uwagę na to, byśmy nie patrzyli na samobójcę tylko przez pryzmat jego ostatniego czynu. Tak patrzono na Judasza i w ten sposób uciekło nam całe jego życie, dobro i piękno, jakie też miały miejsce. Mam nadzieję, że ta książka pomoże też ludziom po stracie kogoś bliskiego, kto odebrał sobie życie. To próba zmierzenia się z tak poważnym ładunkiem - mówi ks. Arkadiusz Paśnik.

Podkreśla też, że jest wielu ludzi którzy z takim problemem przychodzą do księdza na rozmowę i potrzebują wsparcia.

- Mam nadzieję, że ta książka może kogoś czegoś nauczy. Dobrzy nauczyciele poprzez zabawę potrafią przekazywać ważne treści. Dziś ludzie nie chcą często siedzieć przy czymś i się uczyć, ale wsiądą chętnie do pociągu, któremu na imię przygoda. Podróże kształcą, a dobra powieść to taka która zabiera nas w podróż. Ja do takiej podróży zapraszam - mówi ks. Arkadiusz.