Współczesna medytacja

Flos Carmeli/pd

publikacja 22.03.2011 13:44

Medytację można krótko określić mówiąc, że wyciszamy się i pozwalamy Bogu, aby w nas działał...

Współczesna medytacja Wydawca: Flos Carmeli

Kolejna pozycja w serii ABC mistyki-ORAR to wprowadzenie do kolejnego rodzaju modlitwy – tym razem przedmiotem uwagi jest medytacja. Ojciec McGetrick przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy wchodzenia w modlitwę medytacji kontemplacyjnej: przedstawia sposoby przygotowania umysłu, opisuje przeszkody, jakie mogą pojawić się w trakcie praktykowania modlitwy, podając równocześnie propozycje jak te trudności pokonywać, by doświadczać owoców medytacji:

„Medytację można krótko określić mówiąc, że wyciszamy się i pozwalamy Bogu, aby w nas działał. Oczywiście nasuwają się pytania: w jaki sposób się wyciszyć i rozluźnić; jak pozwolić Jezusowi, aby pociągnął nas do Swojego Bóstwa; w jaki sposób sprawić, aby nasze życie codzienne rozwijało się pod Jego Boskim wpływem. Bóg daje światło duchowe i miłość.

Po pewnym czasie zauważa się niezwykłe rezultaty. Możemy łatwiej radzić sobie z problemami życiowymi, mniej się niepokoić, lepiej pracować i bardziej lubić swoją pracę. Czasem jest widoczna poprawa zdrowia. Nade wszystko na nowo uświadamiamy sobie prawdy duchowe i Bóg staje się naszym przewodnikiem i przyjacielem.”

Wydawca książki - oficyna Flos Carmeli ufundowała dla Państwa 5 egz. niniejszej publikacji. Do każdego z nich dołączyliśmy także najnowszą płytę Magdy Anioł. Tym razem pytaliśmy o trzynastego Apostoła, czyli Macieja.