Komentarze 2
 • Pielgrzym
  05.10.2015 19:51
  " i w ogóle islam znaczy pokój – jako to często słyszymy."
  A może by tak spytać chrześcijan, którzy żyją w społecznościach, gdzie muzułmanie stanowią większość?
  Albo spytać kogoś, kto zna arabski, bo jest Arabem i wychował się w tamtej społeczności...
  Dla wszystkich dociekliwych polecam książkę Jean Alcander "Prawdziwe oblicze islamu" - jednym słowem - pobudka...
 • erni
  07.10.2015 20:21
  Islamiści odcięli 12-latkowi opuszki palców. Potem go ukrzyżowali
  Dzisiaj, 7 października (06:41)

  Islamiści w Syrii odcięli 12-latkowi opuszki palców, a potem go ukrzyżowali. Do brutalnego morderstwa doszło w wiosce nieopodal Aleppo. Chłopiec był synem chrześcijańskiego przywódcy duchownego, który zainicjował budowę dziewięciu kościołów w Syrii.

  Islamiści są bardzo okrutni /AFP
  Islamiści są bardzo okrutni
  /AFP

  Rzecznik organizacji Christian Aid powiedział, że ekstremiści znęcali się nad chłopcem na oczach jego ojca. Po obcięciu opuszków palców i pobiciu 12-latka, zażądali od duchownego przejścia na islam. Tylko wtedy - jak twierdzili - dziecko zostanie uwolnione. Kiedy mężczyzna odmówił, dżihadyści dotkliwie pobili jego i dwóch innych chrześcijan. Następnie cała czwórka, na czele z chłopcem, została ukrzyżowana.
  Ofiary islamistów to również ośmiu pracowników organizacji pomocowej. Wśród nich były dwie kobiety w wieku 29 i 33 lata, które przed ścięciem zgwałcono na oczach tłumu.
  Od 2011 roku liczba syryjskich chrześcijan zmalała o dwie trzecie. W Iraku jeszcze w 2003 roku było ich 1,5 miliona, a obecnie jest ich niecałe 200 tysięcy.
  Zdaniem Patricka Sookhdeo, założyciela organizacji Barnabas Fund, pomagającej prześladowanym chrześcijanom na całym świecie, barbarzyństwo stosowane względem chrześcijan przypomina wydarzenia sprzed tysiąca lat, kiedy takie działania były na porządku dziennym. Aktywista dodaje, że nazizm blednie przy działaniach dżihadystów, którzy - jego zdaniem - stracili jakikolwiek szacunek do drugiego człowieka.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-panstwo-islamskie/newsy/news-islamisci-odcieli-12-latkowi-opuszki-palcow-potem-go-ukrzyzo,nId,1899841#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg