• gut
    17.03.2019 13:24
    Nie wiem Kto rysował, ale Obrazek u góry jest Świetny! ;)
    • Znajomy tego królika
      17.03.2019 20:40
      Sądząc po stylu ten rysunek pochodzi raczej z lat 60-70 XXw., dzisiaj w dobie grafiki - pożal się, Boże - komputerowej chyba nikt już tak rysować nie potrafi, albo też graficy posiadający jeszcze tę umiejętność, lecz nie stosujący stale komputera, są z rynku rugowani.
  • Teraz
    17.03.2019 13:48
    Łapaj złodzieja! Krzyczą głosiciele prawdy. A co zrobić by na sąd ostateczny przynieść dobre owoce z Biedronki i mniej materialne winogrona? Wiedzieć kiedy strzepać proch z sandałów, opuścić bankruta a przenieść się z ewangelizacją i talenty pomnażać u Dobrego Pasterza który akurat jest na fali i goli owce aż miło.
  • Anonim (konto usunięte)
    17.03.2019 17:29
    "Wielu „podających dalej” uznało, że to zdjęcie tak piękne i symboliczne, że nawet jeśli nie jest prawdziwe, to należało je wymyślić. „Dobry” – czyli skuteczny – fake news właśnie na tym polega. Nie musi być prawdziwy, ważne, by był prawdopodobny i szkodził, komu trzeba." - to właśnie przypomina hagadę.
  • marek
    17.03.2019 18:36
    demokracja to rządy miernot chorych na manię wielkości i mentalności niewolników,których rządy polegają na odbieraniu ludziom wolności.
  • Rafaello
    17.03.2019 18:41
    Istnieje zjawisko zwane "efektem potwierdzenia". Jest to tendencja do łatwego przyjmowania informacji potwierdzających nasz punkt widzenia i kwestionowania prawdziwości informacji które są z nim sprzeczne. Prowadzi to też do fałszywej oceny wydarzeń. Biorąc na przykład pod uwagę czyjeś postępowanie: jeśli dotyczy ono osoby której nie lubimy - możemy starać się je tłumaczyć złymi intencjami, ale jeśli dotyczy osoby którą lubimy - intencjami jak najbardziej szlachetnymi.
    To dotyczy wielu dziedzin, ale szczególnie mocno dotyka obszaru polityki. Tu nie mają znaczenia konkretne przekonania polityczne. Tak po prostu działa ludzka psychika. Tak więc opisane w artykule działania nie musiały być w pełni świadome. Mogły wcale nie wynikać ze złych intencji.

    Ostatnie lata dają odczuć jak bardzo niebezpieczne jest to zjawisko. Także dlatego, że z rozwojem Internetu wiązano duże nadzieje z wymianą poglądów, wyjaśniania sobie nawzajem różnych punktów widzenia. A dzieje się coś odwrotnego. Poglądy coraz bardziej się polaryzują, i przeciwne strony są coraz bardziej niechętne by ze sobą rozmawiać.

    Warto sobie uświadomić że to nie jest tak, że my to jesteśmy samo dobro a druga strona - samo zło. Chociaż mogą pojawiać się osoby które będą usiłowały udowadniać coś odwrotnego. I wtedy warto się zastanowić, jakie intencje stoją za takimi usiłowaniami.
  • tomaszl
    18.03.2019 08:29
    Fake news z zasady jest informacją nieprawdziwą i jest to nowoczesne nazwanie tego, co kiedyś określało się albo plotką, albo oszczerstwem. Fake news nie ma ani barwy politycznej, ani też nie powinien dziwić. Ludzie od zawsze wierzyli w różne ploty, emocjonowali się "sensacjami". Jest to wynik braku edukacji połączony z lenistwem. W dobie internetu łatwo jest wiele fake newsów zweryfikować. Stąd jedynie dziwi, gdy takowe powtarzają dziennikarze. Ale przecież dziś liczy się kot pierwszy, a nie rzetelna weryfikacja. W końcu jak news z pierwszej strony okaże się fake newsem, to na ostatniej stronie zamieści się małym drukiem sprostowanie.
Dyskusja zakończona.

Komentarze do materiału/ów:

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości