Komentarze 2
 • PJO
  08.01.2014 22:25
  Nie "papież zatwierdził", bo papież nie zna tych języków, tylko jak już to "Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła". To znaczy tak dokładnie, to nie "Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła" tylko goście, którzy to tłumaczyli z łaciny (mam nadzieję) na te języki. Tłumaczenia Mszału Rzymskiego na wiele języków afrykańskich były niejednokrotnie dokonywane i następnie "zatwierdzane" przez przypadkowych rzymskich studentów z łapanki, więc ja jednak nadal wolę Mszę świętą po łacinie. Bo tylko ta edycja Mszału jest osobiście weryfikowana i zatwierdzana przez Ojca świętego.
  A tak swoją drogą, to kiedy polscy wierni doczekają się wreszcie tłumaczenia na język polski obecnie obowiązującej edycji Mszału? Bo kolejny rok minął, a efektów nie widać i nasi księża muszą się posługiwać wersją nieaktualną.
 • _jasiek
  10.01.2014 11:24
  _jasiek
  Była łacina i był spokój. Najgorsze w tym wszystkim, że Sobór Watykański II nigdy nie nakazał tego zmieniać. Oddolna samowolka i nadinterpretacja konstytucji soborowych doprowadziła nie tylko do nowej wieży Babel ale i do podważania Prawd Wiary.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg