Meksyk: Wystawa o bł. Janie Pawle II

Meksykańscy katolicy nie zapominają o bł. Janie Pawle II. Archidiecezja Miasta Meksyk zorganizowała wystawę opowiadająca o prywatnym życiu Papieża, który sam mówił, że jest Meksykaninem

Reklama

Celem ekspozycji jest przypomnienie szczególnych relacji Papieża Polaka z narodem meksykańskim. Jan Paweł II odwiedził ten latynoamerykański kraj pięć razy. Stolica Meksyku jest pierwszym miastem, które gości papieską wystawę. Pamiątki pochodzą z Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie. Na kolekcję składa się ponad 200 przedmiotów używanych przez Karola Wojtyłę.

Do Meksyku powróciły m.in. pamiątki ofiarowane tam Papieżowi w czasie jego pielgrzymek, wśród nich tradycyjny kapelusz. Ponadto są przedmioty nieco większe, jak choćby rower. Ekspozycję umieszczono w stołecznym pałacu sportów, by zachęcić do zwiedzania niekatolików. Meksykańscy organizatorzy spodziewają się prawie ćwierć miliona zwiedzających. Analogiczna wystawę pamiątek po Janie Pawle II zorganizowano w Watykanie w czasie ubiegłorocznej beatyfikacji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Więcej nowości

  Reklama