Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200 artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni - tak przedstawia się w liczbach największe wydarzenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce.
Płyta Jednego Serca Jednego Ducha 2012 to zbiór 23 utworów w wyjątkowych aranżacjach, a przede wszystkim zapis modlitwy, jaką jest koncert odbywający się w Boże Ciało w Rzeszowie.
Album ma unikatowy charakter –znajdziesz w nim zarówno płytę CD, jak i DVD, do tego fantastyczne zdjęcia i świadectwa osób, które od lat współtworzą to wydarzenie.
Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, od 1965r. perkusista zespołu Skaldowie z Krakowa. Grał on m.in. z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, a także z Marylą Rodowicz i z grupą “Pod Budą”. Jest autorem “Dzienniczka Perkusisty”. W części IV jeden rozdział poświęcił koncertowi “Jednego Serca Jednego Ducha” z 2003 r. Napisał: „(...) Do współpracy zaprosiłem najlepszy dzisiaj w Polsce zespół chrześcijański New Life Music. Marcin Pospieszalski – basista, a zarazem jeden z najwybitniejszych aranżerów – napisał aranżacje na orkiestrę symfoniczną i chóry. Zgłosiła się ponad setka śpiewających studentów. Filharmoników rzeszowskich chętnych zagrać zgłosiło się więcej niż potrzebowaliśmy. (...)”.
W tym roku solowe partie śpiewali: Lidka Pospieszalska, Viola Brzezińska, Beata Bednarz, Natalia Wilk, Poldek Twardowski, Maciej Ścibor, Iga Kowalska. Orkiestrą dyrygował Hubert Kowalski, a chórem Lidia Pospieszalska oraz Tamara Kasprzyk – Przybysz.
***
Mieliśmy dla Państwa 3 egz. tego wydawnictwa. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam biblijnego cytatu, w którym mowa o muzyce. Nagrody otrzymują:
Tomasz Marek z Dąbrowy Tarnowskiej, Małgorzata Fajfer z Poznania oraz Kamila Borucka z Tomaszowa Lubelskiego
Gratulujemy, płyty prześlemy pocztą.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.