Czyli Stary Testament inaczej, zabawniej, ale całkiem mądrze.
Wydawca WAM
Do Mnie należy cała zwierzyna po lasach,
tysiąc zwierząt na moich górach.
Znam całe ptactwo powietrzne,
i do Mnie należy to, co się porusza na polu...
Tak mówi do nas Bóg w Księdze Psalmów. Biblia pełna jest opisów zwierząt - różnorodnych gatunków, które w starożytności dzielono np. na czyste i nieczyste. Ale zwierzęta - żywe, animowane, pluszowe - to także nieodłączni towarzysze dzieci. Dlatego bardzo dobrze, iż za sprawą wydawnictwa WAM pojawił się niedawno na naszym rynku przesympatyczny audiobook Renaty Zając, na którym to znane z Pisma Świętego zwierzęta opowiadają biblijne historie z własnego punktu widzenia.
Najmłodsi słuchacze powinni być zachwyceni, dowiadując się wraz z małymi wężykami dlaczego szatan przybrał postać węża i co takiego wydarzyło się w rajskim ogrodzie. A kto wie, czy jeszcze lepiej nie będą się bawić przy kumkanej opowieści z rozśpiewanymi żabkami w roli głównej, podczas której (ciekawskie niczym dzieci) płazy, słuchają historii opowiadanej przez panią Ropuszewską. Pojawi się w niej m.in. Mojżesz i żabia plaga egipska.
Dalej spotkamy dziadka-wieloryba opowiadającego małym wielorybkom o Jonaszu, a także lwiątka dopytujące o biblijnego Daniela i pajączka ciekawego perypetii Samuela.
***
Wydawca audiobooka ufundował dla Państwa 3 płyty CD do których dorzuciliśmy także koszulki i inne gadżety portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie biblijnego cytatu, w którym mowa o małpach. Nagrody otrzymują:
Anita Hass z Piły, Paweł Mańkowski z miejscowości Chełmica-Cukrownia oraz Grzegorz Stopa z Raciborza
Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.