Jazz nad Odrą

Wokaliści Cassandra Wilson i Kurt Elling oraz pianista jazzowy Robert Glasper z USA, a także rodzime gwiazdy jazzu z Adamem Makowiczem i Leszkiem Możdżerem wystąpią na 49. festiwalu Jazz nad Odrą, który odbędzie się w dniach 9 - 14 kwietnia we Wrocławiu.

Reklama

Wśród wykonawców znajdą się też saksofonista Ernie Watts, zdobywca nagrody Grammy Billy Childs oraz perkusista Harvey Mason, a także Adam Bałdych i Darek Oleszkiewicz - poinformował PAP Paweł Ziarko z Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu, które jest organizatorem Jazzu nad Odrą.

Do 5 marca będą przyjmowane zgłoszenia do udziału w Konkursie na Indywidualność Jazzową, w którym mogą wziąć udział artyści do 30. roku życia.

Do tej pory w konkursie tym wyłoniono takie osobistości jazzu, jak Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski, Andrzej Zaucha czy Ewa Bem.

Odbywajacy się od 1964 r. Jazz nad Odrą jest jednym z najstarszych europejskich festiwali jazzowych. W ostatnich latach występowali na nim m.in. Pat Metheny, Paco de Lucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Diana Krall, Patricia Barber, Freddy Cole i Branford Marsalis.

jaksajs Cassandra Wilson - Right here right now

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama