Eleni długo kazała czekać fanom na swój najnowszy album.
Prace nad płytą trwały aż 11 lat. Tyle czasu musiało upłynąć, aby efekt był tak wyjątkowy. Na albumie znajdzie się 17 utworów. Wiele z nich w swej warstwie rytmicznej i harmonicznej, nadaje płycie bardzo orientalny koloryt idealnie łączący się z charakterystycznym głosem artystki.
W nagraniach wzięli udział między innymi : Thanos Andrias oraz Jannis Sinanis, którzy należą do ścisłej światowej czołówki wirtuozów, grających na buzuki (grecki instrument ludowy) oraz sazzie (turecki instrument strunowy). Producentem muzycznym albumu jest kompozytor i autor większości tekstów Kostas Dzokas, który od początku kariery artystki jest również jej opiekunem artystycznym. Kompozytorami oraz aranżerami dużej części utworów znajdujących się na albumie są muzycy występujący z Eleni od ponad 30-tu lat oraz muzycy zaprzyjaźnieni z artystką.
Eleni to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Przygodę z muzyką zaczęła już w dzieciństwie. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada".
Po egzaminie maturalnym w 1975 roku, została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus, działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.
Pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne albumy: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Większość albumów Eleni uzyskała status Złotej Płyty.
***
Mieliśmy dla Państwa 5 egz. płyty "Miłości ślad" do których dołączyliśmy także książki-niespodzianki oraz gadżety - w tym koszulki - portalu Wiara.pl. Pytanie konkursowe było następujące: Eleni to pseudonim artystki. A jak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko? Odpowiedź: Helena Dzoka lub Tzoka. Nagrody otrzymują:
Barbara Guździoł z Poznania, Anna Salamon z Brąszewic, Małgorzata Koczewska z Grodziska k. Siemiatycz, Mariusz Szlachcic z Chrzanowa oraz Bartłomiej Koziana z miejscowości Sidzina
Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Jeden z największych filmowych przebojów lat ’90, a może i całej dotychczasowej kinematografii.