A po wakacjach... Pet Shop Boys

4 września Pet Shop Boys wystąpi w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Brytyjski duet znany m.in. z takich przebojów jak "It's a Sin", "Domino Dancing" i "Go West" koncertował już w Polsce dwukrotnie.

Reklama

Duet wydał 23 albumy. Tegoroczny krążek to płyta "Electric".

- Popularność tego powstałego ponad 30 lat temu zespołu jest wciąż olbrzymia. Podczas tegorocznej trasy koncertowej zagrają w 18 stolicach na niemal wszystkich kontynentach" - powiedział na konferencji prasowej w hali Ergo Arena Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, współorganizującej koncert.

Wśród miast europejskich, gdzie wystąpi w 2013 r. Pet Shop Boys są m.in.: Londyn, Paryż, Kopenhaga, Berlin, Monachium, Tallin i Moskwa.

Pet Shop Boys wystąpił w Polsce dwa razy. Po raz pierwszy w 2000 r. w Gliwicach w trakcie darmowego koncertu Inwazji Mocy. Występ brytyjskiej gwiazdy elektronicznego pop przyciągnął na lotnisko miejscowego aeroklubu ok. 200 tys. fanów. Pod względem frekwencji wydarzenie to jest uważane za największy koncert, jaki odbył się do tej pory w Polsce.

Po raz ostatni Pet Shop Boys zagrał w 2006 roku na warszawskim Służewcu.

Wykonujący muzykę pop zespół Pet Shop Boys został założony w 1981 roku. W latach 80. XX wieku powstały największe hity zespołu: "West End Girls", "Suburbia", "It's a Sin", "What Have I Done to Deserve This?", "Rent", "Always on My Mind", "Heart", "Domino Dancing" i "Go West".

Koncert Pet Shop Boys w Ergo Arenie odbędzie się w ramach cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje" organizowanego przez Radio Złote Przeboje.

PetShopBoysVEVO Pet Shop Boys - Vocal

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama