Autor książki rozwiewa wątpliwości na temat delikatnej kwestii, jaką są finanse chrześcijanina.
"Czy możemy modlić się o pieniądze?" to prosta, ale zarazem bardzo ciekawa publikacja autorstwa Jarosława Marszałka, magistra finansów.
Autor na podstawie tekstów z Pisma Świętego odpowiada na pytanie, czy Panu Bogu podobają się modlitwy zanoszone do Niego w intencji wyższych zarobków, znalezienia dobrze płatnej pracy, czy kupna nowego samochodu. Mierzy się także z jednym z bardzo ważnych pytań: czy chrześcijanin może być bogaty?
Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej wyjaśnia, co Biblia mówi na temat bogactwa oraz czy wypada nam modlić się o bogactwo i jak Bóg na to się zapatruje. Kolejna część to osobiste świadectwa autora, który sam zmagał się z problemami finansowymi. Na podstawie jego doświadczeń możemy dowiedzieć się, jak Bóg odpowiedział na jego prośby.
Część trzecia to konkretne modlitwy za wstawiennictwem świętych, m.in. świętego Józefa, o pomoc finansową. W publikacji znajduje się także zestawienie wybranych fragmentów Pisma Świętego odwołujących się do pieniędzy.
"W całym Piśmie Świętym odnajdziemy około pięciuset wersetów, które mówią o modlitwie, prawie tyle samo traktuje o wierze, natomiast o pieniądzach mówi niemal dwa i pół tysiąca wersetów" - pisze autor. "Skoro w Biblii obok często poruszanych fundamentalnych tematów dotyczących życia człowieka, jak modlitwa czy wiara, kilkakrotnie częściej mówi się o pieniądzach, to niewątpliwie Pan Bóg na ten temat chce zwrócić naszą uwagę."
Książkę gorąco polecam nie tylko tym, którzy mają finansowe problemy, ale wszystkim, którzy chcieliby na pieniądze popatrzeć z nieco innej, Bożej perspektywy.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.