Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego » | Od najstarszego do najnowszego
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
– Ideą mojego projektu jest ukazanie, że kościół może przybrać także inną formę, zachowując pierwotną jego misję: Kościoła pielgrzymującego – wyjaśnia Marta Ćwikła, twórczyni projektu pływającego Centrum Ekumenicznego, który powstał na gdańskiej ASP.
Każdy z tych wykonawców robi to na swój sposób i zgodnie z tradycją własnego Kościoła. W Bielsku-Białej również zagrają i zaśpiewają inaczej, ale z tą samą intencją: by podzielić się z publicznością prawdą o radości duszy, która spotka się z Bogiem.
Kto jeszcze nie dał się przekonać do przejażdżki rowerem po terenie diecezji legnickiej, może spróbuje pokonać dzisiejszą trasę.
Na zaproszenie ks. Piotra Nikolskiego, proboszcza prawosławnej parafii pw. św. Mikołaja w Świdnicy, wystąpią artyści z Mołdawii.
Jego organizatorzy to przedstawiciele czterech Kościołów: katolickiego, prawosławnego, luterańskiego i ormiańskiego.
Francuscy młodzi katolicy podjęli rękawicę rzuconą przez muzycznego ducha czasu i sparodiowali nabijający ostatnio rekordy popularności gangnam style. To jednak coś więcej niż parodia - to świadectwo wiary wyrażone językiem pokolenia YouCat.
Chrześcijanie różnych wyznań szukają dróg zbliżenia. Jak się lepiej poznać, zrozumieć? Może warto w tym celu przystanąć czasem nad brzegiem alabastrowego morza w bazylice św. Elżbiety czy zajrzeć do jaskini lwów w kościele przy ul. Szewskiej.
O górnośląskiej specyfice rozmawiamy z biskupem diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach ks. bp. Tadeuszem Szurmanem.
Najcenniejsza jest perspektywa fotografa, który niekiedy stawał w miejscach niedostępnych dla wiernych - mówi Paweł Matwiejczuk, kurator wystawy.
Nabożeństwa trzech obrządków w jednej świątyni. To jest możliwe tylko na pograniczu.