Poruszający dokument o twórczości ks. Jana Twardowskiego oraz ludziach, którzy odnaleźli w jego tekstach oparcie i komentarz do własnego życia.
Ci, którzy go nie poznali – mają czego żałować.
Tworzyli słowniki i gramatyki. Studiowali mitologie i staroduńskie sagi. A wszystko to w burzliwych czasach wojen napoleońskich i Wiosny Ludów. Warto pamiętać, że bracia Grimm to nie tylko Śnieżka, Kopciuszek i Czerwony Kapturek.
Z Mikołajem Budniakiem o płycie, obecności na scenach i treściach ewangelicznych rozmawia Krzysztof Król.
Katowice. Ulica Francuska. Cmentarz.
Wybitny kompozytor Wojciech Kilar skończy we wtorek 80 lat. Ma w dorobku wiele utworów symfonicznych i kameralnych, ale światową sławę przyniosła mu muzyka do filmów. W maju otrzymał najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego.
Ludzie. Chciałbym, żeby Czytelnik czuł się kochany przez moje wiersze – mówi Dobromir Kożuch, poeta z Opola.
Czyli rzecz o naszej noblistce, ale także o Korze i Persefonie, magii słów oraz mitologii lunarnej.
W musicalu „Mężczyźni wolą blondynki” wypadła lepiej niż Marylin Monroe. Miała poplątane życie: aborcja, romanse, alkoholizm, ale też chrześcijańska wiara i działalność na rzecz adopcji i przeciw aborcji. Jane Russell zmarła w wieku 89 lat.
O tym, czy Sienkiewicz usypiał czy też wskrzeszał naród, o lekturach dla polityków, i nie tylko, oraz o sukience, pod którą ukryła się Święta Rodzina, z o. Andrzejem Bielatem OP rozmawia Katarzyna Opioła.