Może właśnie ten, kto cierpiał, jest w stanie naprawdę zrozumieć siłę miłości?
"Mocniejsza niż śmierć" to książka o listach będących ostatnią deską ratunku, o historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej, oraz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy.
To powieść, którą czyta się jednym tchem, dynamiczna, barwna i zaskakująca jak życie, z którego pochodzi.
Mottem książki (kilkakrotnie wznawianej i przetłumaczonej na język niemiecki i czeski) są słowa: „Może właśnie ten, kto cierpiał, jest w stanie naprawdę zrozumieć siłę miłości? Wszystko, co w tej historii wydaje się nieprawdopodobne – wydarzyło się naprawdę, a to, co prawdopodobne – jest fikcją”.
Autorką powieści jest Lidia Czyż - nauczycielka, współorganizatorka spotkań dla kobiet (w tym corocznych Śniadań dla Kobiet w Wiśle) oraz Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie. Autorka licznych artykułów i opowiadań w czasopismach: "Warto", "Nasze Inspiracje" i "Zwiastun Ewangelicki", współautorka książki "Bohaterowie wiary". Żona i matka dwojga dorosłych dzieci.
***
Mieliśmy dla Państwa 3 egz. książki "Mocniejsza niż śmierć", a także jednego audiobooka (czytanego przez Macieja Cymorka). Do każdej z tych nagród dołączyliśmy także dodatkową książkę-niespodziankę oraz gadżety (m. in. koszulki) portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: należało przesłać nam biblijny cytat, który - Państwa zdaniem - mógłby pomóc "wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy".
Pakiety "książkowe" otrzymują: Katarzyna Bigaj z Komornik, Marzena Jaroszek z Wodzisławia oraz Aleksandra Siołek z Zamościa. Pakiet z audiobookiem otrzymuje Hanna Szczepańska z Chojnic
Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.