Poezja Jana Pawła II na rzymskiej scenie

"Papież i poeta" - to tytuł przygotowanego w Rzymie spektaklu, na który składa się poezja Jana Pawła II. Sztuka wystawiana jest w Teatro Aurelio.

Scenariusz napisał watykanista włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire" Mimmo Muolo, a spektakl , który wyreżyserował występujący w nim Gianfranco Migliorelli, wystawia grupa teatralna "Spes on Stage".

Oprócz profesjonalnych aktorów - Lucii Lanzolli, Raffaelli Pisanu i Carlo Cinque w obsadzie są również watykaniści Filippo Anastasi z radia Rai i Monica Di Loreto z katolickiej stacji Tv2000, którzy relacjonowali najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II.

Podstawą scenariusza są teksty poetyckie Karola Wojtyły, a wśród nich jego pierwsze próby literackie. Jak podkreślili autorzy, cytowani przez włoskie media, widz odkryje , że od lat młodzieńczych literatura była dla przyszłego papieża obszarem, na którym zgłębiał tematy, obecne później w jego nauczaniu; takie jak miłość, godność człowieka, śmierć, życie wieczne.

Najbliższe spektakle 14 i 15 stycznia.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.