Ethno Port

Koncert Bassekou Kouyate and Ngoni Ba z Mali oraz zespołu Muzykanci, który zaplanowano na najbliższą sobotę będzie prologiem sierpniowego V Festiwalu Muzycznego Ethno Port Poznań.

"Bassekou Kouyate and Ngoni Ba z Mali to jeden z najlepszych zespołów World music z Afryki. Grają na tradycyjnych instrumentach, a wokalistka ma zjawiskowy głos. Jednak najciekawsze jest to, że ich muzyka nie jest tworzona pod europejską czy amerykańską publiczność grają dla swoich rodaków i Afrykańczyków" - powiedział dyrektor festiwalu Andrzej Maszewski z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Bassekou Kouyate and Ngoni Ba zostali w 2009 roku uhonorowani nagrodą BBC dla najlepszego zespołu afrykańskiego i za najlepsza płytę World music. Muzycy z Mali mieli przyjechać do Poznania w czasie sierpniowego festiwalu Ethno Port (9-11.8) jednak ich trasa koncertowa po Europie wypadła w lipcu.

Podczas zaplanowanego na sierpień festiwalu Ethno Port będzie można przez trzy dni wysłuchać 12 koncertów zespołów z USA Indii, Korei, Meksyku, Izraela, Holandii, Turcji, Bułgarii i Polski

"Na tym festiwalu trudno wskazać największe gwiazdy i trudno wyróżnić któregoś z artystów. Każdy jest jedyny w swoim rodzaju i dopiero po zakończeniu festiwalu można powiedzieć, ocenić, który z nich był najlepszy" - powiedział Andrzej Maszewski.

Koncertom towarzyszyć będą warsztaty muzyczne oraz pokazy filmów.

Festiwal ma za sobą cztery edycje (2008, 2009,i 2010 i 2011). Koncerty organizowane są w zaaranżowanej specjalnie na potrzeby imprezy przestrzeni Starego Koryta Rzeki Warty niedaleko Starego Rynku w Poznaniu.

outhererec Bassekou Kouyate & Ngoni ba at G8

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg