Kolęda Nova

Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, rodziny Waglewskich i Pospieszalskich, Tomasz Stańko oraz zespół Ballady i Romanse wezmą udział w koncercie kolęd, który odbędzie się 5 grudnia w Bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie.

W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy oraz utwory z repertuaru m.in. Judy Garland, Johna Lennona, czy Nat King Cole'a. Koncert zostanie zarejestrowany przez TVP 2 i pokazany w Wigilię.

"Powoli staje się już tradycją, że przed świętami właśnie w Krakowie spotykają się największe muzyczne gwiazdy, aby wspólnie kolędować" - mówi dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Koncert otworzy Tomasz Stańko, który wykona kolędę "Jezus Malusieńki". W finale, z udziałem wszystkich artystów, zabrzmią dźwięki "Poloneza A-dur" Fryderyka Chopina, które płynnie przejdą w jedną z najpiękniejszych polskich kolęd "Bóg się rodzi".

To już drugi koncertu zatytułowany "Kolęda Nova" przygotowywany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, Program TVP 2 i Narodowe Centrum Kultury. Projekt zyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

A teraz u nas Monika Brodka:

Eclipse464 Znowu przyszło mi płakać

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama