Postaw na Boga

Wielowątkowa opowieść o miłości, odnajdywaniu powołania i przebaczeniu.

Młoda prawniczka Ivy otrzymuje pracę w prowincjonalnym miasteczku. Z nowym miejscem wiąże spore nadzieje na przyszłość. Chciałaby stać się częścią lokalnej społeczności i ułożyć sobie życie w Deep Haven. Wydaje jej się, że nikogo tutaj nie zna, jednak szybko przekonuje się, że świat jest bardzo mały.

Nieświadoma istniejącego w miasteczku konfliktu, podczas aukcji dobroczynnej licytuje randkę z najmniej pożądanym kawalerem w miasteczku. Spotkanie nie należy do udanych, jednak sprawia, że Ivy zaczyna stawiać pytania i szukać odpowiedzi. Im więcej wie, tym trudniej jej zachować w pracy bezstronność i uniknąć konfliktu interesów.

„Postaw na mnie” to wielowątkowa opowieść o miłości, odnajdywaniu powołania i przebaczeniu. Jej bohaterowie chcieliby iść naprzód, jednak jest to niemożliwe bez rozliczenia się z przeszłością. Jedni stracili nadzieję i nie widzą wyjścia z sytuacji, inni wciąż wierzą, że Bóg z każdego zdarzenia może wyprowadzić dobro i zawsze ma dla nas plan B. Zatrutym nienawiścią sercom trudno jest jednak wybaczyć i prosić o wybaczenie. Szukają winnych wokół siebie, nie widząc własnych błędów. Wszyscy muszą szybko dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

W życiu nie da się wcisnąć „delete” i skasować przeszłości, ale można sprawić, by przeszłość więcej nie raniła. Pierwszym, najtrudniejszym krokiem jest wybaczenie samemu sobie. Można próbować iść przez życie w pojedynkę, lecz znacznie łatwiej – mając oparcie w rodzinie, przyjaciołach i ufając Bogu.

Tytułowe wezwanie „postaw na mnie” jest nie tylko prośbą o danie drugiej szansy innemu człowiekowi, lecz przede wszystkim apelem Boga do człowieka.

*

Susan May Warren "Postaw na mnie". Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań, 2016 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama