II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Trójmieście

Trzy miasta, ponad 200 artystów, kilka tysięcy widzów i koncert finałowy w Operze Leśnej. To największy festiwal muzyki chrześcijańskiej na Polskim Wybrzeżu i jeden z największych w Europie Środkowo-Wchodniej, który odbywa się w Trójmieście.

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji „Jezus żyje” zjednoczyły siły, aby organizowany przez nich II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który w dniach 29-30 czerwca odbędzie się w Trójmieście, odbił się szerokim echem nie tylko na Pomorzu. Już dzisiaj na słynnym sopockim „Monciaku” odbędzie się część konkursowa festiwalu, do której zakwalifikowało się osiem zespołów z całej Polski. Jury w składzie: prof. Bogusław Grabowski, x. Jan Kucharski, o. Daniel Łuka, Przemysław Dyakowski i meksykanin Thomas Sanchez nie będzie miało łatwego zadania. Jak zapewnia Andrzej Dubiel - przedstawiciel Fundacji Media Visage, która jest producentem Festiwalu, do konkursu, spośród wielu zgłoszeń, dopuszczone zostały zespoły prezentujące najwyższy poziom. O 20.30 na tej samej scenie odbędzie się koncert Violi Brzezińskiej - znanej wokalistki młodego pokolenia, która zasłynęła już w 1995 roku, kiedy to jako nastolatka wygrała „Szanse na sukces” i Debiuty w Opolu. Prawie równolegle, ok. 20.00 w Gdańskim Kościele Mariackim odbędzie się koncert, podczas którego na scenie pojawi się ponad 100 wykonawców. Będzie to pomorska prapremiera Wielkiej Mszy Papieskiej „BEATI MUNDO CORDE” Wojciecha Mrozka, w której występują m.in. Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Ukraiński Chór Kameralny, Sandomierski Chór Katedralny oraz soliści: Bożena Harasimowicz, Anita Rywalska, Agata Sava, Wasyl Ponajda, Leszek Skrla. Pierwszy dzień festiwalu jest więc bardzo urozmaicony jeśli chodzi o style muzyczne. To specjalny zabieg organizatorów, aby każdy z mieszkańców Trójmiasta i nie tylko, mógł znaleźć coś dla siebie.

Na sobotę organizatorzy II Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej przygotowali w Operze Leśnej w Sopocie Koncert Finałowy, który rozpocznie się o 17.00. Kierownikiem muzycznym tego niezwykłego, skupiającego prawie stu artystów, wydarzenia będzie Marcin Pospieszalski – jeden z najlepszych producentów muzycznych w Polsce, znany z wielu koncertów telewizyjnych. Na początku koncertu finałowego zaprezentuje się laureat piątkowego przeglądu, co będzie dodatkową nagrodą dla młodych artystów. Następnie w Operze Leśnej pojawi się NEW LIFE'm, który w Sopocie będzie świętował 15-lecie istnienia. Będzie to niecodzienny koncert New Life'm, bowiem wystąpi trójka wokalistów, którzy na przełomie 15 lat współpracowała z zespołem, a wiec będzie i Natalia Niemen, i Basia Włodarska, i Mietek Szcześniak. Ponadto zespołowi towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego, meksykanin Thomas Sanchez, sekcja dęta i 20-osobowy chór. Drugą atrakcją tego wieczoru będzie Kingdom Choir - jeden z najlepszych chórów gospel w Europie. Kingdom Choir jest grupą niezwykłych i wybitnych wokalistów, którzy pochodzą z różnych regionów Południowo Wschodniej Anglii. Ich śpiew to znakomite połączenie chóralnej dyscypliny Gospel z duchowym brzmieniem pochodzącym z ich wewnętrznego doświadczenia. Mają na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Elton John, Luther Vandross, the Spice girls, Michael Ball, Leslie Garrett i Alexander O'Neal, Andrae Crouch, Fred Hammond, Donnie McClurkin, Helen Baylor, Alvin Slaughter i Jessy Dixon. Na sam koniec Festiwalu organizatorzy przygotowali prawdziwą niespodziankę – prawdziwą, dlatego nie można zdradzić co to będzie. Po prostu zapraszamy wszystkich chętnych 30 czerwca na godzinę 17.00 do Opery Leśnej w Sopocie.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama