„Jan Paweł II. Szukałem Was...” - 9.03 polska premiera nowego dokumentu

Prapremiera pełnometrażowego polskiego dokumentu „Jan Paweł II. Szukałem Was...” odbędzie się w rodzinnym mieście Karola Wojtyły. Pokaz w wadowickim kinie zaplanowano na 9 marca, dzień przed premierą warszawską i dwa dni przed wejściem dzieła na ekrany polskich kin. Tydzień temu film, realizowany w 12 krajach świata, zaprezentowano w Watykanie.

Praca nad dokumentem trwała cztery lata. Odbyło się 90 dni zdjęciowych, a materiał kręcono w Watykanie, Izraelu, na Malcie, w Polsce, Meksyku, Jordanii, Boliwii, Zambii, Botswanie, Kamerunie, Turcji i Maroku. Znalazły się w nim nigdzie niepublikowane dotąd archiwalne materiały oraz wypowiedzi przedstawicieli światowych religii, m.in. duchowego przywódcy Tybetańczyków Dalajlamy XIV, naczelnego rabina Izraela w latach 1993-2003 Meira Laua czy patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I.

Autorzy starali się ukazać uniwersalizm przesłania Jana Pawła II. Nie zabrakło w filmie też odniesień do najnowszych dziejów Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Film to dzieło młodego reżysera Jarosława Szmidta, który jest również – obok Mariusza Wituskiego – współautorem scenariusza. Muzykę do filmu, nakręconego w technice HD, napisał Michał Lorenc.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama