Zostań Tarzanem

Gliwicki Teatr Muzyczny ogłosił casting do musicalu pt. "Tarzan". Teatr poszukuje utalentowanych wokalnie i tanecznie odtwórców głównych ról, m.in. Tarzana, Jane, gorylicy Kali. Prapremiera odbędzie się w maju 2012 roku.

Światowa prapremiera spektaklu muzycznego pt. "Tarzan", będącego adaptacją filmu Disneya z 1999 roku, odbyła się w 2006 roku na Broadwayu. Phil Collins skomponował do niego muzykę i teksty piosenek.

Musical nadal jest grany w wielu krajach. Niemałym powodzeniem cieszy się jego niemiecka produkcja wystawiana w Hamburgu. Dlatego w Gliwickim Teatrze Muzycznym zdecydowano aby przygotować polską wersję słynnego spektaklu. "Muzyka będzie taka sama, natomiast przekładem tekstów na język polski zajął się nasz ekspert Jacek Mikołajczyk, który pracował nad przekładem do "High School Musical" - powiedziała PAP kierownik biura obsługi i promocji Gliwickiego Teatru Muzycznego Kinga Knapik.

Dodała, że polska wersja "Tarzana" będzie największą realizacją w historii Gliwickiego Teatru Muzycznego, oraz "pierwszą realizacją musicalową na Śląsku adresowaną do masowego odbiorcy".

Przygotowuje ją zespół realizatorów znany m.in. z "High School Musical", jednego z największych przebojów gliwickiego teatru. Reżyserem będzie Tomasz Dutkiewicz, choreografię stworzy Sylwia Adamowicz, scenografię zaprojektuje Wojciech Stefaniak. Natomiast kierownictwo muzyczne spektaklu obejmie Sebastian Perłowski.

W związku z nową produkcją, Gliwicki Teatr Muzyczny ogłosił casting do ról Tarzana, Jane, Kerczaka (przywódcy stada goryli), Kali (gorylicy, przybranej matki Tarzana) oraz Terka (młodego goryla, przyjaciela Tarzana).

W castingu teatr zamierza wyłonić także odtwórcę roli Małego Tarzana, czyli chłopca w wieku od 7 do 12 lat.

"Wszyscy potencjalni wykonawcy muszą być, rzecz jasna utalentowani wokalnie, tanecznie. Muszą także posiadać predyspozycje do scen akrobatycznych. Będziemy preferowali osoby z doświadczeniem na scenie, choć zachęcamy do udziału również debiutantów, bo z tego co zauważyliśmy po produkcji "High School Musical" wielu z nich zrobiło karierę" - powiedziała PAP Knapik.

Wszystkie osoby, które będą chciały zagrać Tarzana czy Jane, muszą również posiadać odpowiednią prezencję. Wymagania do roli Jane: wiek od 18 do 28 lat, bardzo dobra figura, wymagana prezentacja w stroju sportowym, kąpielowym. Natomiast w przypadku odtwórcy Tarzana teatr poszukuje - mężczyzny w wieku od 18 do 28 lat. Wymagane są "bardzo dobra budowa ciała" oraz "prezentacja w slipach".

Casting odbędzie się 20 listopada, a prapremiera spektaklu w maju 2012 roku.

W realizacji musicalu Gliwickiemu Teatrowi Muzycznemu partnerować będą Miasto Gliwice i Miasto Zabrze oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości