Nowa wystawa stała "Na tropie Tomka" będzie czynna od soboty 20 maja w Muzeum Śląskim w Katowicach. Powstała w wyremontowanym budynku kopalnianej stolarni.
Przywieziona przez katowickich pielgrzymów monstrancja wykonana z węgla została przekazana dyrekcji domu Accueil Notre Dame,a nasze pielęgniarki w dniu swojego święta otrzymały drobne upominki.
Mało kto wie, że w austriackich Alpach stoją schroniska wybudowane przez Ślązaków - schronisko katowickie (Kattowitzer Hütte) , wrocławskie (Breslauer Hütte) i gliwickie (Gleiwitzer Hütte). W tym ostatnim pokoje noszą nazwy polskich miast.
02.05.2017, Pietrowice Wielkie. Obchody odpustowe w tym roku, ze względu na jubileusz 350 lat istnienia były wyjątkowo uroczyste. Podobnie będzie we wrześniu, kiedy wierni zapełniają nie tylko wnętrze ale i plac wokół świątyni.
30.04.17, Izbicko. W tutejszym Zespole Szkół po raz 24. odbył się Wojewódzki Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie" i V Jarmark Folklorystyczny "W tradycji siła i moc zaklęta".