Etnoteka

Ukazała się wyczekiwana od lat, pierwsza solowa płyta Haliny Mlynkovej.

Płyta „Etnoteka” powstała przy współpracy producenta i kompozytora – Roberta Amiriana, a także Jacka Królika, znanego z mistrzowskiej gry na gitarze. Muzyczna strona płyty w połączeniu z niepowtarzalną barwą głosu Haliny, doskonale oddaje klimat muzyki etnicznej, będącej zawsze w kręgu zainteresowań artystki.

- "Etnoteka" , to moja podróż muzyczna, gdzie rozpoczynając swoją wędrówkę w Afryce, przemierzam Europę i zabieram ze sobą Słowiańskie klimaty, wyruszam w podróż po Azji, gdzie zatrzymując się na słodką turecką herbatę wsłuchuję się w tamtejsze rytmy, aby wyruszyć do Indii- moich ukochanych Indii, skąd przemierzam Oceany z myślą o Ameryce Południowej, tonąc w  inspiracjach Ameryką Łacińską...

Ta mieszanka muzyczna nadaje  etniczny kolor współczesnym utworom, które podparte są gdzie niegdzie elektronicznym brzmieniem. Do tego dochodzą kobiece teksty, które podkreślają świadomość siebie, zrozumienie kobiecej natury, z lekką nutą ironii dotyczącą relacji damsko-męskich (…) Etniczne elementy wizerunku mają tylko podkreślić charakter płyty, nie zdominować. Generalnie stawiamy na nowoczesność w zabarwieniu etnicznym – mówi Halina Mlynkova.

KurpiszImpresariat Halina Mlynkova - Kobieta z moich snów - official video

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama