Święta z silikonową gwiazdą

Myślałem, że to żart, ale jednak nie. Pamela Anderson zagra Maryję w kanadyjskim bożonarodzeniowym show

Znany kanadyjski komik Russell Peters wybrał ją do tej roli w swoim bożonarodzeniowym show: “It’s a Russell Peters Christmas”. Watykanista włoskiej „La stampy” Marco Tossati ubolewa nad tym na stronach portalu Vatican Insider. Pameli będzie towarzyszył piosenkarz Michael Bublé.

 Nie wiem, czy Kanadyjczyk chce przyciągnąć widownię scenami karmienia piersią, ale szczerze mówiąc, nie mam innego pomysłu, co mogłoby przykuć uwagę w tego rodzaju „widowisku”.

Rex Murphy, publicysta CBC Channel stwierdził, że ten wybór jest napastliwy i wręcz wulgarny. Kanadyjscy katolicy się oburzyli. Mają rację. Takie pomysły nawet (a może zwłaszcza) świętego wyprowadziłyby z równowagi.

To kolejny przykład, że z chrześcijan można kpić w najlepsze na wszystkich frontach. Oni nie podkładają bomb, nie atakują, nie odpowiadają przemocą na prowokację. I dobrze, bo nie mogą tak postępować.

Z drugiej jednak strony, świat, który głosi idee wzajemnego szacunku i tolerancji mógłby być konsekwentny w swojej ideologii. Potrafię zrozumieć, że święta Bożego Narodzenia łatwo zostały skomercjalizowane. Niosą ze sobą wartości bliskie wszystkim ludziom. Właściwie dobrze, że ta radość promieniuje i sprawia, że nawet niewierzący w tym czasie też stają się lepsi i bardziej niż przez resztę roku troszczą się o swoje relacje rodzinne czy obdarowują się prezentami.

Smutne jest to, że przy okazji daje się kopniaka tym, od których ta dobroć właściwie się zaczyna, dla których Boże Narodzenie to coś więcej niż choinka i prezenty.

Już lepiej by było, gdyby świąteczne gwiazdki zostały na ulicznych latarniach czy w hipermarketach. Tymczasem gwiazdkę umieszcza się przy pojęciu szacunku i tolerancji z adnotacją małym druczkiem „Nie dotyczy wartości chrześcijańskich”.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Synek
  05.12.2011 22:15

   

  Komentarz świetny, pisze za siebie. Wprawdzie o gustach, jak i smaku nie powinno się dyskutować...np. egzotyczne kuchnia, które miejscowym świetnie smakują, a mnie na wymioty prowokują, nie uprawia mnie do krytyki...

  Jednak kultura i estetyka rządzi się swoistą harmonią wszystkich elementów wchodzących w grę. Sakralne mysterium bożonarodzeniowe wymaga też całej, jak najdalej idącej, harmonizacji wszystkich elementów wchodzących w grę.

  Nie dziwi mnie wię, że ten i ów podnosi tu krytykę, choć nie wiem już z jakich powodów, bo motywacja tego wydaje mi się być albo kulawa, bądź też garbata.

  Merry Christmas !

 • Jericho
  06.12.2011 08:12
  Wszystkim obrońcom Pameli i jaj z Bożego Narodzenia polecam poszperać na youtubie. Ten filmik już tam jest. W konwencji sitkomu nabijają się ze świąt, dziewictwa Maryi oraz naiwności Józefa. Nic tylko pogratulować wspaniałych jasełek
 • ZATROSKANY
  06.12.2011 09:57
  DROGI PIOTRP,MAM PYTANIE DO CIEBIE JAKO UPOMNIENIE CHRZEŚCIJAŃSKIE (NIESTETY NIE MOGĘ TEGO UCZYNIĆ NAJPIERW W CZTERY OCZY),CZY TY JESZCZE JESTEŚ CHRZEŚCIJANINEM TAKIM PRAWDZIWYM,CZY PRZECHODZISZ SWOIMI WYPOWIEDZIAMI JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU DO OBOZU PRZECIWNIKÓW ŻYWEJ WIARY ??!!
  POZDRAWIAM SERDECZNIE.
 • Damian
  10.12.2011 08:02
  Dziwią mnie Wasze komentarze. Używanie porównań hitlerowskich w stosunku do katolików wypowiadających swoje opinie jest obraźliwe i brzmi dziwnie znajomo. Autor nie piętnuje nikogo tylko ocenia działania ludzi i ich najbardziej prawdopodobne motywy. Mimo tego co chcieli by walczący ateiści, chrześcijanin to nie bezmyślne, naiwne cielę. Chrześcijanin też się może zdenerwować i poczuć dotkniętym. Chrześcijanin tylko nie mści się, nie szuka odwetu i stara się przebaczyć. To nie znaczy, że muszę koniecznie przyjąć inteligencję przedszkolaka i myśleć nagle, że Pamela bierze udział w tym show bo nagle wezbrały w niej wyższe wartości a autor zamierza dostarczyć widzom cudu przemiany i nawrócenia. Może i tak, czemu nie, ale są tu jakieś prawdopodobieństwa jak i skutek łatwy do przewidzenia, jak na przykład rechoczące do łez rubaszne towarzystwo wyśmiewające to co nam najbliższe i najświętsze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.