"W nowej wizji artystycznej K. Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce"
Po 28 latach wspólnej gry zespół Stare Dobre Małżeństwo przestał istnieć w dotychczasowej formule. 15 maja 2012 roku Wojciech Czemplik, Ryszard Żarowski, Andrzej Stagraczyński, Dariusz Czarny i Przemysław Chołody opublikowali na stronie internetowej zespołu oświadczenie o rozstaniu z jej liderem, Krzysztofem Myszkowskim.
- Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń – napisali. Jednocześnie dają nadzieję swoim fanom na kolejne występy, gdyż „gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego”.
Stare Dobre Małżeństwo to czołowy przedstawiciel polskiej piosenki poetyckiej i turystycznej. Występujący od 1982 roku zdefiniował na nowo ten gatunek. SDM zaczynało wykonując wspólnie z wokalistką Olą Kiełb piosenki do wierszy Edwarda Stachury. Później sięgnęło po twórczość innych poetów, takich jak Bolesław Leśmian, Adam Ziemianin czy Bogdan Loebl oraz autorskie teksty, głównie Krzysztofa Myszkowskiego.
SDM kojarzony jest przede wszystkim z piosenkami do wierszy Stachury, takimi jak „Jak”, „Z nim będziesz szczęśliwsza”, „Opadły mgły, wstaje nowy dzień”, ale i „Czarnym bluesem o czwartej nad ranem” czy „Bieszczadzkimi Aniołami”. Ostatnią wydaną płytą zespołu jest „Maszeruj z chamem” z 2011 roku. Krzysztof Myszkowski zapowiada w niedługim czasie wydanie kolejnej płyty solowej – prawdopodobnie to praca nad tym dziełem, mającym być pierwotnie longplayem grupy, doszło do konfliktu.
kkkkaziu
SDM - spóźnione wyznanie
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?