"Para-buch, teatr w ruch"

Zespoły teatralne działające przy szkołach, warsztatach terapii zajęciowej, czy ośrodkach wsparcia mogą powalczyć o nagrody w ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Para-buch, teatr w ruch", który odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim.

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Para-buch, teatr w ruch" jest po raz drugi organizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury. "Bardzo często przy rozmaitych ośrodkach i instytucjach opiekujących się osobami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie powstają grupy teatralne, ponieważ edukacja artystyczna znajduje się w programie warsztatów terapii zajęciowej" - powiedziała PAP pomysłodawczyni przeglądu Dorota Krawczyk z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Jednodniowy przegląd powstał z myślą o zespołach teatralnych działających przy specjalnych ośrodkach wparcia, szkołach, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej, oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo.

W ubiegłym roku, w pierwszej edycji przeglądu udział wzięło dwanaście zespołów artystycznych. Prezentowali różne spektakle. "Często są to interpretacje znanych projektów teatralnych. Świetnie w tym wypadku sprawdza się teatr ruchu, kiedy grupy tworzą etiudy teatralne bez słów przypominające nieco pantomimę" - dodała Krawczyk.

Na zgłoszenia Wodzisławskie Centrum Kultury czeka do 7 września. Wzór zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej http://www.wck.wodzislaw.pl/.

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Para-buch, teatr w ruch" jest organizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach.

Przegląd odbędzie się 26 września w Wodzisławiu Śląskim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg