Hucknall w Kongresowej

Lider grupy Simply Red, Mick Hucknall wystąpi 26 marca w warszawskiej Sali Kongresowej. Wokalista zaśpiewa w stolicy w ramach, pierwszej w swojej karierze, solowej trasy koncertowej "American Soul", promującej płytę pod tym samym tytułem.

29 października 2012 r. do sklepów trafił solowy album Micka Hucknalla, lidera grupy Simply Red. Krążek zatytułowany "American Soul" zawierał interpretacje ulubionych przez wokalistę utworów, które towarzyszyły mu i inspirowały go w jego karierze. Wśród nich znalazły się m.in. "That's How Strong My Love Is" Otisa Reddinga, "I'd Rather Go Blind" Etty James i "Don't Let Me Be Misunderstood" słynnej z wykonania Niny Simone oraz grupy The Animals.

Warszawski koncert Hucknalla będzie elementem światowej trasy koncertowej, promującej krążek. To pierwsza w karierze solowa trasa wokalisty. Jego dotychczasowa grupa, Simply Red, zakończyła działalność wyprzedaną trasą "Farewell Tour" w 2010 r.

Hucknall już wcześniej interpretował cudze utwory. Do najsłynniejszych należą: "If You Don't Know Me By Now" Harolda Melvina & The Blue Notes, "You Make Me Feel Brand New" z repertuaru The Stylistics czy "Money's Too Tight (To Mention)" The Valentine Brothers. Solowy debiut wokalisty "Tribute To Bobby" (2008) zawierał z kolei "covery" piosenek bluesowego wokalisty, Bobby'ego Blanda.

simplyredhold Mick Hucknall - That's How Strong My Love Is

Karierę muzyczną rozpoczął zakładając grupę Frantic Elevators, z którą w latach 70-tych nagrał cztery single. Po rozpadzie pierwszego zespołu, Hucknall stworzył nową grupę, która przyjęła nazwę Red, nawiązując do bujnej, rudej fryzury wokalisty. Wkrótce nazwała się na stałe Simply Red. W 1985 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu "Picture Book". Trzeci album grupy "A New Flame" (1989) przyniósł jej największy sukces komercyjny dzięki popularności takich utworów jak "If You Don't Know Me By Now", który przodował na amerykańskich listach przebojów. W 1991 r. Hucknall ogłosił, że Simply Red to "w dużej mierze solowy projekt", powodując odejście niektórych członków zespołu.

W 1991 r. ukazał się krążek "Stars", który miał się okazać najpopularniejszą płytą w karierze formacji, zawierający przeboje "Something Got Me Started" i "Stars". Jednak w 1996 r. z grupy odszedł ostatni, obok Hucknalla, członek oryginalnego składu. Tym samym Simply Red faktycznie stał się solowym projektem wokalisty, wymieniającego kolejnych muzyków sesyjnych.

W 2003 r. grupa zreaktywowała się w oryginalnym składzie, wydając nawet płytę "Home". W 2005 r. grupa Simply Red wystąpiła w Sopocie, podczas Sopot Festival. Dziesiąty i ostatni album Simply Red "Stay", ukazał się w 2007 r. Pożegnalny koncert odbył się w grudniu 2010 r. w londyńskiej O2 Arena. Występ można było oglądać "na żywo" w kinach w całej Wielkiej Brytanii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama