Ennio Morricone wystąpi w Krakowie

Światowej sławy kompozytor Ennio Morricone w lutym 2015 roku wystąpi w Kraków Arenie z jedynym w Polsce koncertem w ramach trasy koncertowej "My Life in Music - World Tour" - poinformowała Małgorzata Przedrzymirska z Agencji Rozwoju Miasta.

Do koncertu dojdzie dzięki współpracy Agencji Rozwoju Miasta z niemieckim promotorem - Concertbuero Zahlmann GmbH, który zdecydował się włączyć Kraków do światowej trasy koncertowej kompozytora. Będzie to już druga wizyta Ennio Morricone w Krakowie.

Podczas koncertu w Krakowie artysta zaprezentuje swoje największe dzieła. Towarzyszyć mu będzie 160-osobowa orkiestra symfoniczna z chórem polifonicznym.

Oprócz Krakowa artysta wystąpi także m.in. w Paryżu, Londynie, Berlinie i Wiedniu.

"Cieszy mnie fakt, że to kolejny światowej sławy artysta, który ogłasza swój koncert w Kraków Arenie" - skomentował wiadomość o koncercie słynnego kompozytora w Krakowie prezydent Jacek Majchrowski. Jak dodał: "Jestem dumny tym bardziej, że maestro Morricone ponownie wybrał Kraków jako miejsce swojej artystycznej wizyty w Polsce".

Poprzednio Ennio Morricone wystąpił z koncertem na Rynku Głównym w Krakowie w czerwcu 2007 roku z okazji jubileuszu 750-lecia lokacji miasta.

Możliwości nowej hali widowiskowo-sportowej pozwalają na koncerty najlepszych artystów - podkreśla prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta Zbigniew Rapciak. "Kraków Arena jest obiektem, którego możliwości sceniczne, akustyczne, jak i jego lokalizacja stawiają go wśród światowych miejsc rozrywki na najwyższym poziomie. Z dumą mogę zapewnić, iż będzie to koncert, który spełni oczekiwania wszystkich miłośników wielkiej muzyki" - powiedział Zbigniew Rapciak.

Ennio Morricone to włoski kompozytor muzyki filmowej urodzony w Rzymie w 1928 r. Studiował w konserwatorium Santa Cecilia w klasie trąbki, kompozycji i muzyki chóralnej. Skomponował muzykę do ponad 500 filmów. Otrzymał wiele nagród, w tym pięć nominacji do Oskarów (m.in. za "Misję" i "Nietykalnych"). W lutym 2007 roku odebrał statuetką Honorowego Oscara za całokształt twórczości.

ScarfaceTheBoss For A Few Dollars More (Theme by Ennio Morricone)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg